لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۳

آیا آیفون‌های جدید اپل ضدآب هستند؟


معرفی آیفون 6 و آیفون 6S، گوشی های هوشمند جدید شرکت اپل در مراسمی در سان فرانسیسکو - ۹ سپتامبر ۲۰۱۵
معرفی آیفون 6 و آیفون 6S، گوشی های هوشمند جدید شرکت اپل در مراسمی در سان فرانسیسکو - ۹ سپتامبر ۲۰۱۵

مجله تایم در گزارشی که در بخش مالی وبسایت آن نشریه منتشر شده است، در پاسخ به پرسش یکی از خوانندگان آن نشریه که آیا گوشی‌های جدید شرکت اپل ضدآب هستند، می‌نویسد که به نظر می‌رسد گوشی‌های آیفون 6S به نوعی در برابر آب مقاوم هستند.

با این حال شرکت اپل ویژگی ضدآب بودن را به عنوان یکی از ویژگی‌های این گوشی‌های جدید در هیچ جایی اشاره نکرده، و اگر شما گوشی آیفون خودتان را زیر آب بگیرید و بعد ببرید شرکت اپل که تعویضش کند، با کمال احترام به شما خواهند گفت که بروید پی کارتان!

نویسنده دلیل این که ادعا کرده گوشی‌های آیفون جدید "به نوعی" ضدآب هستند را استفاده از نوعی ماده چسبناک برای پوشاندن پیچ‌ها و اتصالات و درزهای موجود در گوشی ذکر کرده و می‌نویسد در گوشی‌های مدل قدیمی‌تر از چنین موادی استفاده نمی‌شد.

علاوه بر این، ویدئوهایی در فضای مجازی و یوتیوب منتشر شده که نشان می‌دهند گوشی‌های جدید اپل برای مدت طولانی‌تری می‌توانند در برابر نفوذ آب مقاومت کنند؛ و این حس را به شما می‌دهند که گوشی خریده‌اید که ظاهرأ بیش از تنها چند قطره آب را تحمل می‌کند.

حالا برای این که این معما برای شما حل شود، چند راه بیشتر پیش رو ندارید: یکی این که از جلد (کیس case) مخصوص ضدآب برای آیفون خودتان استفاده کنید که بهای انواع خوب و مطمئن آنها معمولا بالای ۵۰ دلار است.

دوم این که از جلدهای کیسه‌ای (pouch) استفاده کنید که قیمت آنها از ۵ دلار شروع می‌شود.

اگر این هم برای شما گران است و همچنان مجبور هسید تلفنتان را همراه خودتان به کنار دریا یا استخر ببرید، بهتر است از کیسه‌های پلاستیکی زیپ‌دار (Ziploc) استفاده کنید که هزینه آن تقریبا نزدیک به صفر است و به خوبی هم از عهده محافظت از گوشی شما بر می‌آید.

XS
SM
MD
LG