لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۶

ورود آيپَد، محصول جديد شرکت اَپل به بازار


ورود آيپَد، محصول جديد شرکت اَپل به بازار
ورود آيپَد، محصول جديد شرکت اَپل به بازار

آی پد جديد و انقلابی شرکت اپل روز شنبه برای فروش به بازارهای آمريکا عرضه شد و انتظار ميرود تا اواخر ماه جاری ميلادی به بازارهای جهانی نيز عرضه شود. شرکت اَپل، آي پد جديد خود، که در واقع يک کامپيتور کوچک، موسوم به کامپيوتر تبلت را، انقلابی خوانده است و ميگويد که محصول جديد يک پل ارتباطی بين تلفن همراه و کامپيوتر لپتاپ است.

روز شنبه گذشته در سراسرآمريکا خريداران آیپدهای جديد مشتاقانه از پيش از طلوع آفتاب، و در برخی نقاط از شب پيش، در مقابل فروشگاههای کامپيتری صف بسته بودند تا موفق شوند يکی از آنها را خريداری کنند. آيپدهای جديد فاقد کيبردهای مکانيکی، ولی دارای صفحات نمايشی لمسی است. وزن آن نزديک به يک کيلوگرم و فاصله بين دوگوشه صفحه نمايشی آن کمتر از ۲۵ سانتيمتر است.

دارنده اين نوع آیپد قادر به جستجوهای کامپيوتری، تماشای ويدئو، گوش کردن به موزيک، بازیهای مختلف، و خواندن نسخه های کامپيوتری کتابهاست. برنامه ريزان همچنين کاربردهای ديگری را در آن تعبيه کرده اند که به دارنده آيپد امکان ميدهد که بسيار از کارهايی را که با کامپيوتر و يا تلفن همراه خود ميکردند با آيپدهای جديد نيز انجام دهند.

در شهر بتستای ايالت مريلند صف طويلی در مقابل يکی از فروشگاهای کامپيتو بسته شده که رايان براون نفر اول صف است. رايان ميگويد که مدتها منتظر اين لحظه بودم. او ميافزايد آيپدهای جديد پديده و تولد جديدی در فن آوری کامپيوتر است، و يا بعبارت ديگر، نسل آينده کامپيوتر را به نمايش ميگذارد.

XS
SM
MD
LG