لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۳۵

انتخابات در ايالت آيوا چه تفاوتی دارد؟


انتخابات در ايالت آيوا چه تفاوتی دارد؟
انتخابات در ايالت آيوا چه تفاوتی دارد؟

ايالت آيوا در بخش مرکزی آمريکا و چند ايالت ديگر شيوه متفاوتی از ديگر ايالت های آمريکا در انتخاب نامزدهای انتخاباتی از احزاب دموکرات و جمهوريخواه برای رياست جمهوری آمريکا دارند. انتخاب نامزدها برای رياست جمهوری با انتخاب نامزدهای اصلی برای رياست جمهوری تفاوت دارد.

زمستان در آيوا شروع شده است و اکنون زمان تصميم گيری برای نامزدهای انتخابات رياست جمهوريست.

ايالت آيوا، اولين ايالت آمريکاست که رسماً نامزدهای انتخابات رياست جمهوری سال ۲۰۱۲ آمريکا را تعيين می کند. آيوا و چند ايالت ديگر انتخابات مقدماتی و يا اصلی را برگزار نمی کنند. اما، آن ها از شيوه ديگری استفاده می کنند، که انتخابات در سطح انجمن حزبی* خوانده می شود.

روش انتخابات در انجمن های حزبی بسيار پيچيده تر از روش انتخابات اصلی است. بنجامين گيينزبرگ، در دانشگاه جان هاپکيينز، در توضيح اين روش می گويد: کسانی که به نفع يک حزب سياسی خاص ثبت نام کرده اند، در يک محل خاص در سطح ايالت جمع می شوند. آن ها در آن محل بحث می کنند، مناظره می کنند و در آخر رای گيری می کنند. نتيجه تمام اين رای گيری ها در سطح ايالت، منعکس می شود.

اين آرا تعيين می کند که چه تعداد نمايندگانی که از هر حزب از آن نامزد پشتيبانی می کنند به کنگره ای که نهايتاً نامزد آن حزب را تعيين خواهد کرد، فرستاده خواهد شد.

برخی از ناظران سياسی فکر می کنند اين رويه برای انتخاب نامزد هر حزب مناسب نيست. مارک رام، از دانشگاه جورج تاون، می گويد: انجمن های حزبی همه حوزه های رای گيری را منعکس نمی کنند. آن هايی که وقت می گذارند و در جلسات انجمن های حزبی شرکت می کنند، بيانگر انديشه اکثريت اعضای آن حزب نيستند. جمهوريخواهانی که معمولاً در انجمن های حزبی شرکت می کنند، از اعضای شرکت کننده، محافظه کارتر می باشند؛ و دموکرات ها معمولاً از اعضای شرکت کننده در انجمن های حزبی، ليبرال تر هستند.

در ايالت آيوا آن چه مهم است، انتخاب نامزدهای احزاب سياسی در انتخابات رياست جمهوری و نمايندگانی است که در کنگره هر حزب می توانند، شرکت کنند.

* Caucus

XS
SM
MD
LG