لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۸

ابتکار و گوناگونی در نمایشگاه اینترنت نیوریورک


فضا در محل برگزاری نمایشگاه «هفته اینترنت» در محله شیک سوهو در نیویورک جذاب و گیرا است. برنامه نویسان کامپیوتری، هنرمندان، بازرگانان، سرمایه گذاران و خبرنگارها در این نمایشگاه دور می زنند و آخرین و جدیدترین ابداعات و نوآوری های صنعت اینترنت را با هم مقایسه می کنند.

گرگ جیمز، نماینده «کیک»، آژانس تبلیغاتی بین المللی می گوید «من فکر می کنم افرادی که در این صنعت کار می کنند، در حمایت از پروژه های خود بسیار بسیار جدی هستند. عاشقانه این کار را انجام می دهند، بنابراین وقتی که به نمایشگاهی مثل این قدم می گذارید، احساس می کنید که همه می خواهند با هم صحبت کنند، مردم می خواهند با هم ارتباط داشته باشند و بیشتر شبیه یک گردهمایی اجتماعی است که این نکته خیلی مثبتی است. این جا نوعی فضای رقابت و دوستی حکمفرماست».

جیمز می گوید در شرایطی که دستگاه ها و ابزار الکترونیکی بسیاری به اینترنت وابسته است، شرکت های تبلیغاتی باید برای پیش گرفتن در یک فضای رقابتی برای جلب توجه مشتری خلاق تر باشند.

او می افزاید آن ها بیشتر اوقات باید بازاریابی خود را بر ارائه محصولات و خدمات ارزشمند بدل کنند، چون مردم لزوماً نمی خواهند که دائماً با تحمیل ایده خرید بیشتر موجب دردسر و آزار آن ها را فراهم کنیم. آن ها می خواهند بدانند که چرا باید برای کالاها پول بیشتری بپردازند، آن ها می خواهند بدانند چرا باید این محصول را از شما بخرند. بنابراین دنیای تبلیغات و این که چگونه کالاها به دست مصرف کنندگان می رسند، از رابطه بسیار نزدیک و مهمی برخوردار هستند.»

«Demand Media» شرکتی است که به نظر می رسد این ایده را در عمل به کار برده است. این شرکت مقاله ها، کلیپ های ویدئویی، اسلاید شو و دیگر متون اینترنتی تهیه می کند که توجه ویژه ای به گروه های خاص مصرف کننده و به خصوص کابران تلفن های همراه دارد تا بتوانند تبلیغات هدفدار خود را به شرکت هایی بفرستند که بر مشتری های خاصی تمرکز دارند.

لیلا فرح که در غرفه شرکت «Demand Media» ایستاده است، می گوید «ما مطالب مربوط به بهداشت و سلامت جسمی و نیز برنامه های کاربردی تلفن همراه ارائه می کنیم تا به مردم کمک کنیم سیگار ترک کنند، اگر قصد دارند وزن کم کنند و یا رژیم غذایی سالم تری داشته باشند، میزان جذب کالری روزانه خود را ثبت کنند. ما همچنین برای تشویق افراد برای دستیابی به اهدافشان با شبکه های ارتباطی مرتبط می کنیم».

شرکت فرح همچنین یک تارنمای اینترنتی آموزشی پرطرفدار به نام «e-How» دارد که به مردم کمک می کند تا تعمیر وسائل منزل و دیگر پروژه های خانگی خود را انجام دهند. تارنمای «eHowMom» هم ویژه رفع نیازهای مادران است.

بنا به گفته فرح، تارنمای «Cracked.com» این شرکت که بخشی از آن مجله، بخشی از آن یک ابزار ارتباط اجتماعی و بخشی از آن به درآمد از راه تبلیغات اختصاص داده شده، یکی از پرطرفدارترین تارنماهای طنز روی شبکه جهانی اینترنت است.

او خاطرنشان می کند نکته قابل توجهی که در تارنمای «Cracked.com» وجود دارد، «شیوه ای است که بر اساس آن محتوای تارنما تولید می شود: ما در واقع چیزی به نام «اتاق نویسندگان» داریم که هزاران نفر ایده های خود را در آن مطرح می کنند و به ایده های خوب و بد، رای مثبت و منفی می دهند بنابراین ایده هایی را می خواهیم در مورد آن ها بنویسیم، از قبل از بوته آزمایش گذشته و به رای گذاشته شده اند. محتوای مطالب ما پیش از تولید، از سوی مخاطبانمان مورد تایید قرار گرفته اند.»

در برخی از غرفه های نمایشگاه فن آوری مدرن اینترنت، بعضی از شیوه های قدیمی و سنتی بازرگانی و بازاریابی هم ارایه شده اند. در غرفه «Vitamin T»، آب نبات سبز رنگی، یک باجه تلفن و یادگاری موجود است.

شارون استراوس می گوید «Vitamin T» برای افرادی که برای بازدید از هفته اینترنت نیویورک آمده اند، آژانسی است که همه جنبه های اینترنت را در یک محل می یابند.

او در مورد ماهیت فعالیت های بازرگانی این شرکت می گوید «یک شرکت تبلیغاتی یک قرارداد جدید عقد می کند و برای این که این قرارداد را به دست آورده، خیلی هیجان زده است، اما آن ها برای تکمیل این پروژه از نیروی انسانی کافی برخوردار نیستند بنابراین به ما مراجعه می کنند و ما برای آن ها طراحان تارنما و ویراشگر و طراح تولید و کارشناسان توسعه شبکه جهانی اینترنت استخدام می کنیم. کار مفرحی است».

علاوه بر شرکت های کوچکی همچون «Vitamin T» شرکت های عظیم صنعت اینترنت هم در این نمایشگاه در نیویورک شرکت کرده اند. گالیله ویه را برای تبلیغ برای «هات میل» به این نمایشگاه آمده است. «هات میل» شرکت پیشرویی است که خدمات رایگان ایمیل ارائه می کند و در سال ١٩٩٦ تاسیس شد و اندک زمانی بعد توجه شرکت مایکروسافت را به خود جلب کرد و هم اکنون بیش از ٣٦٤ میلیون کاربر ثبت شده دارد. اما منتقدان می گویند که این شرکت طی سال های اخیر عملکرد درخشانی نداشته و بخشی از کاربران خود را از دست داده است. ویه را می خواهد بار دیگر «هات میل» را به جمعیت بازدیدکننده از این نمایشگاه معرفی کند.

ویه را می گوید «هات میل چندین سال پیش نمی توانست انتظارات مردم را برآورده کند. مسائل و مشکلات بسیاری داشتیم. نگرانی هایی پیرامون هرزنامه ها (اسپم) وجود داشت، در مورد اندازه صندوق نامه های الکترونیکی و عملکرد آن نگرانی هایی موجود بود و بنابراین طی یک سال و نیم و یا دو سال گذشته همه مشکلات را برطرف کردیم، امروز همه این مسائل بنیادین را حل و فصل کرده ایم و به علاوه امروز با مشکلات جدیدی دست و پنجه نرم می کنیم».

تقریباً ٥٠٠ شرکت و ٤٠ هزار بازدیدکننده در «هفته اینترنت» نیویورک که یکی از بزرگترین نمایشگاه های این صنعت است، شرکت کردند.
XS
SM
MD
LG