لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۲

کلاسهای مجازی اينترنتی در مقاطع دبيرستانی و دبستانی


کلاسهای مجازی اينترنتی در مقاطع دبيرستانی و دبستانی
کلاسهای مجازی اينترنتی در مقاطع دبيرستانی و دبستانی

در حال حاضر استفاده از کلاسهای اينترنتی نه تنها در مقطع کارشناسی، بلکه در مقاطع دبيرستانی و دبستانی هم به سرعت رو به افزايش است.

يکی از نتايج مثبت آموزش اينترنتی، دسترسی دانش آموزان مناطق غيرشهری به کلاسهايی است که به خاطر بعد مسافت، امکان شرکت در آنها عملاً برايشان ميسر نبود. کلاسهای مجازی به شهرهای بزرگ مثل واشنگتن دی سی هم راه پيدا کرده اند.

دانش آموزی بنام لووِل والز در زيرزمين خانه خود کلاس رياضی دارد. معلم او ۴۰ کيلومتر با خانه آنها فاصله دارد و از طريق کامپيوتر به او درس می دهد. لوول از ۵ سالگی از کلاسهای اينترنتی استفاده کرده و به قول آنيتا، مادرش، اکنون ۱۱ ساله و در کلاس پنجم دبستان است.

آنيتا والز می گويد: لوول اکنون واحد رياضی ششم و علوم هفتم را ياد می گيرد، چون به اين دو درس خيلی علاقه دارد. او هميشه سعی می کند جلوتر از کلاسش باشد. اين يکی از فوائد کلاسهای اينترنتی است. برنامه اين کلاسها قابل تغيير است و همين امر باعث می شود که لوول بتواند در فعاليتهای ديگر هم شرکت کند.

آنيتا والز، مادر لوول، پيش از اين خود را آماده می کرد که خود در خانه به لوول درس بدهد، اما وقتی شنيد که مدارس دولتی واشنگتن دی سی کلاسهای اينترنتی گذاشته اند، بسيار خوشحال شد. مدرسه برای کلاسهای مجازی، هم معلم دارد و هم برنامه آموزشی ترتيب می دهد.

با اين وجود، آنيتا والز هنوز هم وقت زيادی صرف درس دادن به فرزندانش می کند. به ويژه که اکنون فرزند کوچکترش زاخاری هم برای کلاسهای مجازی، ثبت نام کرده است.

خانم والز می گويد: وقتی بچه هنوز در کودکستان يا کلاس اول، دوم و سوم است احتياج به کمک دارد، وقت زيادی بايد صرف آموزش دادن به کودکان در اين سنين کرد.

آموزش مجازی هر روز طرفداران بيشتری پيدا می کند. کی- ۱۲* يکی از شرکتهای بزرگ توليدکننده امکانات آموزش مجازی است و معاون ارشد اين شرکت می گويد، در حال حاضر بيش از ۲۵۰ هزار دانش آموز بطور تمام وقت از طريق کلاسهای مجازی سرگرم تحصيل هستند. و در سراسر آمريکا حدود ۱۰۰ هزار دانش آموز و دانشجو دارد.

آنيتا والز معتقد است مدرسه مجازی امکان بسيار خوبی برای فرزندان اوست.

* K12

XS
SM
MD
LG