لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۲۱

در ادامه بستن شدن صفحات فرماندهان سپاه، صفحه انگلیسی خامنه‌ای در اینستاگرام مسدود شد


ساعاتی پس از مسدود شدن صفحه اینستاگرام تعدادی از فرماندهان سپاه، صفحه اینستاگرام انگلیسی رهبر جمهوری اسلامی نیز از دسترس خارج شد. هنوز صفحه فارسی او در دسترس است.

صفحه رسمی قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و چند فرمانده دیگر سپاه پاسداران و مقام سابق جمهوری اسلامی در اینستاگرام از صبح روز سه‌شنبه ۲۷ فروردین از دسترس خارج شده است.

هنوز به صورت رسمی از سوی اینستاگرام اعلام نشده که علت در دسترس نبودن این صفحه چیست. اینستاگرام یکی از زیر مجموعه‌های شرکت فیسبوک در آمریکا است و پس از اجرایی شدن قرار گرفتن سپاه پاسداران در فهرست تروریستی ایالات متحده، اقدام به حذف این صفحات کرده است.

معلوم نیست آیا مسدود شدن اینستاگرام انگلیسی آیت الله خامنه ای هم به دلیل محتوای آن است یا به تحریم سپاه پاسداران ارتباط دارد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۱۹ فروردین، در بیانیه ای رسما سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان های تروریستی قرار داد و نام سپاه روز گذشته ۲۶ فروردین رسما به فهرست گروه‌های تروریستی خارجی اضافه شد.

در روزهای گذشته نیز جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس را «یکی از خطرناک‌ترین افراد در جهان» توصیف کرده و گفته بود که نباید سپاه پاسداران و نیروی قدس را دست کم گرفت.

همچنین وزیر خارجه ایالات متحده در یک گفتگو با فاکس نیوز گفته بود از نظر او بین قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابوبکر البغدادی رهبر داعش تفاوتی نیست و هر دو تروریست هستند.

بسته شدن برخی دیگر از صفحات اعضای سابق و فعلی سپاه

صفحه‌های منتسب به سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه، سرتیپ حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، سرتیپ محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرتیپ موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه‌انسانی ستادکل‌ نیروهای مسلح، محمدباقر قالیباف فرمانده سابق سپاه و عزت الله ضرغامی، رئیس سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی و عضو سابق سپاه از جمله صفحات اعضای سابق و فعلی سپاه در اینستاگرام هستند که از دسترس خارج شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG