لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۳

چند خبر از ایران


اجرای احکام اعدام ۲۳ متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان وکیل آباد مشهد

کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از اجرای احکام اعدام ۲۳ متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر در زندان وکیل آباد مشهد در مهر ماه خبر داد. گزارش این سازمان مدافع حقوق بشر که مقر آن در نیویورک است حاکیست در روز ۱۳ مهر ماه ۱۳ نفر و در بیستم مهر ماه ۱۰ تن از زندانیان زندان وکیل آباد به صورت گروهی و بدون اطلاع خانواده و وکلا اعدام شدند. کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران پیشتر ضمن اعتراض به آنچه روند غیرقانونی اعدام ها در زندان وکیل آباد مشهد خوانده بود، از اجرای احتمالی احکام اعدام ۶۰۰ تن دیگر در آن زندان خبر داده بود.

درخواست آزادی فوری و بی قید وشرط نسرین ستوده از سوی گروهی از وکیلان دادگستری

گروهی از وکیلان دادگستری با انتشار بیانیه ای آنچه را ادامه بازداشت غیرقانونی نسرین ستوده و محرومیت این وکیل دربند از حق ملاقات با وکیل و خانواده عنوان کردند، محکوم کرده و خواستار آزادی فوری و بی قید وشرط وی شدند. نسرین ستوده در ۱۳ شهریور ماه در جریان احضار و مراجعه به دادسرای اوین، بازداشت و زندانی شد.

همسر مصطفا تاجزاده: چرا به وظیفه نظارت بر عملکرد قوه مجریه و قضاییه عمل نمی کنید؟

فخرالسادات محتشمی پور، همسر مصطفا تاجزاده، عضو در بند شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با انتشار نامه ای، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به انجام وظایف نظارتی شان فراخواند. خانم محتشمی پور در این نامه آورده است که برخی قضات مربوط به پرونده های سیاسی از اعلام وابستگی به نیروهای امنیتی ابایی ندارند. همسر مصطفا تاجزاده این پرسش را با اعضای مجلس مطرح کرده که چرا به وظیفه نظارت بر عملکرد قوه مجریه و قضاییه عمل نمی کنید؟

اعتراض به انحلال ناگهانی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایران

دانشجویان دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی ایران، بامداد یکشنبه در اعتراض به انحلال ناگهانی این دانشکده دست به تجمع زدند. وزیر بهداشت جمهوری اسلامی علت انحلال را سکونت نیمی از پرسنل دانشکده علوم پزشکی ایران در کرج اعلام کرد و گفت دانشجویان این دانشکده به دانشگاه علوم پزشکی تهران منتقل خواهند شد. این درحالی است که دانشگاه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران از پذیرش این گروه از دانشجویان خودداری کرده است. ۲ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی می گویند از طریق روزنامه ها خبر انحلال را دریافت کرده اند. همچنین شماری از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران روند قانونی انحلال این دانشکده را زیر سوال برده اند.

زمین لرزه در کهگیلویه و بویر احمد

زمین لرزه ای به شدت ۳ و ۸ دهم درجه در مقیاس ریشتر، بامداد یکشنبه دهدشت در کهگیلویه و بویر احمد را تکان داد. از تلفات و خسارات احتمالی حادثه گزارش منتشر نشده است.

نابودی دریاچه ارومیه

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی می گوید ادامه بحران زیست محیطی حاضر، سبب خشک شدن و نابودی کامل دریاچه ارومیه در ۳ سال آینده خواهد شد.

XS
SM
MD
LG