لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۰

چند خبر از ایران


چند خبر از ایران
چند خبر از ایران

دیدار خانواده مجید دری با وی در زندان

خانواده مجید دُرّی فعال دانشجوئی در زندان بهبهان با وی دیدار کردند. از تاریخی که به حکم دادگاه انقلاب، مجید در ی به زندان بهبهان تبعید شده این نخستین دیدار خانوا ده با اوست. این خانوده که در کرج اقامت دارند برای یک دیدار کابینی ۲۰ دقیقه ای سه روز را در مسیر رفت و آمد طی کرده اند.

آزادی دانشجوی زندانی

علی پرویز، دانشجوی زندانی با گذراندن دوره زندانی یک ساله آزاد شد. علی پرویز دانشجوی دانشگاه خواجه نصیر در ۱۲ آبان ۱۳۸۸ در پی اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری بازداشت شد. وی در مرداد ماه سال ۱۳۸۹ همراه با ۱۶ زندانی دیگر درزندان دست به اعتصاب غذا زد.

نامه سرگشاده نخستین دادستان انقلاب اسلامی به وزیر اطلاعات

مهدی هادوی، نخستین دادستان انقلاب اسلامی در پی بازداشت شدن فرزندش محمد امین هادوی و نوه اش شفیق هادوی، نامه ای سرگشاده به حیدر مصلحی وزیر اطلاعات نوشته و از نبود استقلال در دستگاه قضائی کشور ابراز نگرانی کرده است.آقای هادوی گفته است همه جای دنیا برای بازداشت افراد، حکم قضائی نشان می دهند اما در ایران چنین حکمی نشان داده نمی شود و ماموران هر رفتاری که بخواهند انجام می دهند. مهدی هادوی خطاب به آقای مصلحی می نویسد آقای وزیر! این منصب ها غنیمت نیست. آزمون آخرت است.

واکنش علی مزروعی از رهبران جبهه مشارکت به سخنان اخیر محمود احمدی نژاد و محمود بهمنی

علی مزروعی از رهبران جبهه مشارکت به سخنان اخیر محمود احمدی نژاد و محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی واکنش نشان داد. آقای احمدی نژاد در همایش نظام بانکی کشور گفته ذخیره ارزی ایران بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار است. محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکز ی هم گفته است با توجه به تحریم ها و احتمال بلوکه شدن سپرده های ارزی ایران در خارج، این سپرده ها به داخل کشور منتقل شده است. علی مزروعی با اشاره به تفاوت «حساب ذخیره ارزی» با «ذخیره ارزی ایران» می گوید این مقام ها از روی عمد به منظور فریب افکار عمومی این دو حساب را یکی قلمداد می کنند. علی مزروعی می پرسد این سپرده ها که به داخل کشور منتقل شده است از کدام حساب بوده است؟

گنجاندن فرهنگ شهادت طلبی در کتاب های درسی دانش آموزان

محمدرضا نقدی، فرمانده بسیج، از مسئولان آموزش و پرورش کشور خواسته است، در کتاب های درسی دانش آموزان، فرهنگ شهادت طلبی، گنجانده شود.

محمدرضا نقدی، این اقدام را در راستای آنچه که حکو مت اسلامی، مبارزه با جنگ نرم خوانده، ضروری د انسته، و گفته است، درس آموزش دفاعی، که اکنون، در کتاب ها گنجانده شده است، خشک و کلاسیک است، و با گنجاندن فرهنگ شهادت طلبی، این درس ها از حالت خشک کنونی بیرون می آید.

پیشتر، حمیدرضا حاجی بابائی، وزیر آموزش و پرورش نیز، از گنجاندن برنامه های ایثار و شهادت، در درس های دانش آموزان، خبر داده، و گفته است، وزارتخانه او، با ایجاد ده هزار مدرسه قرآن، اتوبان شهادت و انسانیت را، نشان می دهد. به گفته وزیر، از این پس، و در راستای همین برنامه، روحانیان، در مدرسه های کشور، حضور دائمی خواهند داشت.

XS
SM
MD
LG