لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۹

ابتکار رستورانی در ویرجینیا برای رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی؛ مانکن‌‌های بی‌جان به جای صندلی‌های خالی‌


در روی هر میز، مانکن‌هایی قرار داده شده است.
در روی هر میز، مانکن‌هایی قرار داده شده است.

با بازگشایی رستوران‌ها در آمریکا، از صاحبان آنها در برخی از ایالت‌های این کشور خواسته شده است که برای رعایت مقررات فاصله‌‌گذاری اجتماعی، تنها از پنجاه درصد ظرفیت خود برای پذیرایی از مشتریان استفاده کنند.

به گزارش شبکه خبری «سی‌ ان ان»، یکی از این رستوران های مشهور در ایالت ویرجینیا که از ۲۹ مه بازگشایی می شود، قصد دارد میزهای خالی خود را با مانکن‌هایی که لباس‌های دهه ۱۹۴۰ به تن دارند، پر کند. نیمه دوم دهه ۱۹۴۰ یادآور روزهای خوش جشن‌های پس از پایان جنگ جهانی دوم است.

به گفته مدیر «مهمانسرایی در واشنگتن کوچک» (به انگلیسی: The Inn at Little Washington) استفاده از این مانکن‌ها باعث می‌شود که ضمن رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، از اضطراب مشتریان کاسته شود، از حضورشان در رستوران لذت ببرند، و تجربه دلنشینی داشته باشند.

این رستوران برای تهیه پوشاک مانکن‌ها با یک گروه نمایش محلی مشورت کرد تا طراحی لباس‌ها درست ‌و دقیق باشد.

مدیر تأتر «سیگنچر» ضمن ابراز رضایت از همکاری با این رستوران به عنوان یکی از جاذبه‌های فرهنگی ایالت ویرجینیا، ایده استفاده از مانکن را برای رعایت فاصله اجتماعی، اقدامی «خلاقانه و جالب توجه» توصیف کرد.

پاتریک اوکانل، سرآشپز این رستوران، در گفتگوهای رسانه‌ای با اشاره به علاقه خود به مانکن‌ها به شوخی‌ می‌گوید که آنها مشتریان خوبی‌ هستند و هیچ‌وقت از چیزی شکایت نمی‌کنند.

این رستوران که به خاطر خوراک لذید و غذاهای مخصوص سرآشپز خود شهرت دارد، امیدوار است با این ابتکار جدید، پذیرای مشتریانی باشد که هفته‌ها در قرنطینه بودند و فقط در خانه غذا صرف کردند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG