لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

توصیه های جدید آکادمی پزشکی اطفال آمریکا: روزی یکساعت تماس مستقیم پوستی مادر و نوزاد


Infants should share bedroom with parents to reduce risk of sudden death,
Infants should share bedroom with parents to reduce risk of sudden death,

گروهی از متخصصان اطفال در ایالات متحده به تازگی به پدر و مادرهای جوان توصیه کرده اند که نوزادان خود را در اتاق خوابی مشترک، اما در یک تخت مجزا بخوابانند.

به گزارش فاکس نیوز، آکادمی پزشکی اطفال آمریکا در بیانیه ای به والدین هشدار داد که نوزادان خود را حداقل تا ۶ ماهگی در اتاق خوابی مشترک و بر روی سطحی سفت بخوابانند.

بر اساس این بیانیه، نوزادان یک تا چهار ماهه، در معرض بیشترین خطر مرگ ناگهانی ناشی از خفگی قرار دارند. یکی از عواملی که به مرگ نوزادان منجر می شود، تخت خواب هایی با سطح نرم هستند که حتی برای نوزادان بزرگتر از ۶ ماهه نیز خطرناک محسوب می شوند.

آکادمی پزشکی اطفال آمریکا، گزارش سال ۲۰۱۶ درباره توصیه های لازم برای فراهم آوردن محیطی امن برای خواب اطفال را در ژورنال ماه نوامبر خود به چاپ خواهد رساند. این نسخه وقف توصیف شرایط لازم برای خوابی امن برای نوزادان خواهد شد، یعنی دستورالعمل هایی از جمله خواباندن نوزاد به پشت و بر روی سطحی سفت و با لحافی که شل نبوده و دور نوزاد نپیچد.

از جمله موارد دیگری که این گزارش به آن اشاره می کند ضرورت تماس مستقیم پوست مادر با پوست نوزاد است. در این گزارش توصیه شده است که مادر باید پس از زایمان، نوزاد را حداقل یک ساعت، جدا از زمانی که صرف شیر دادن می شود، در آغوش و در تماس با پوست خود نگه دارد.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG