لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۱۷

آخرین دفاع روحانی تندرو اندونزیایی: بی گناهم


آخرین دفاع روحانی تندرو اندونزیایی: بی گناهم
آخرین دفاع روحانی تندرو اندونزیایی: بی گناهم

ابوبکر بشیر روحانی تندرو اندونزیایی که به اتهام کمک به گروه های تروریستی در حال محاکمه است در آخرین دفاع خود را بی گناه اعلام کرد. وی مدعی شد که دادگاه از سوی آمریکا و استرالیا اداره می شود.

این روحانی تندرو که در صورت اثبات جرم، به حبس ابد محکوم خواهد شد، می گوید نیروهای خارجی با اعمال شیطانی علیه مقدسات مسلمانان اندونزی اقدام می کنند. انتظار می رود حکم نهایی دادگاه ابوبکر بشیر پس از پایان دادرسی تا پایان ماه ژوئن اعلام شود.

این دادگاه، ابوبکر بشیر را به جمع آوری کمک های مالی و کمک رسانی به اردوگاه های آموزش نظامی سازمان های تروریستی در اندونزی متهم کرده است. این روحانی تندرو همچنین دو هفته پیش ادعای نفوذ کشورهای خارجی بر دادگاه را در جریان آخرین دفاع خویش مطرح کرد. وی جمع آوری کمک مالی برای گروه های تروریستی را پذیرفت اما افزود: جمع آوری اعانه اقدامی قانونی بوده و ربطی به کمک مالی به گروه های تروریستی ندارد.

ابوبکر بشیر به عنوان رهبر معنوی گروه جماعت اسلامی اندونزی متهم به شرکت در یکسری اقدام های تروریستی از جمله بمب گذاری در یک دیسکو شبانه در شهر بالی در سال ۲۰۰۲ است. در جریان این اقدام ۲۰۲ جوان از ملیت های گوناگون از جمله گردشگران استرالیایی کشته شدند.

XS
SM
MD
LG