لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۲

یک قایق مسافری اندونزی غرق شد و ۲۵ نفر کشته شدند


یک قایق مسافری اندونزی غرق شد و ۲۵ نفر کشته شدند
یک قایق مسافری اندونزی غرق شد و ۲۵ نفر کشته شدند

مقامهای ترابری اندونزی میگویند روز یکشنبه در جریان غرق شدن یک قایق مسافر بری در آبهای نزدیک جزیره سوماترا دست کم ۲۵ نفر کشته شدند. در این حادثه بیش از ۲۴۰ نفر نجات یافته اند.

تلاشهای نجات تا صبح روز دوشنبه متوقف شده است. تعداد سرنشینان قایق روشن نیست. در برخی از گزارشها گفته شده است که قایق ممکن است بیش از ۲۷۳ نفر که ظرفیت قانونی آن است مسافر داشته است.

مدیر کل امور حمل و نقل دریایی اندونزی میگوید در فهرست اسامی مسافران ۲۱۳ نفر به ثبت رسیده است. وی گفت اختلاف بین واقعیت و فهرست اسامی، نمونه ای از قانون شکنی است که غالباً مشاهده میشود. این قایق مسافری از باتام عازم استان ریائو بود که دستخوش حادثه شد.

ضمناً روز یکشنبه یک قایق مشابه با ۲۷۸ سرنشین که از باتام به جزیره مورو میرفت نیز بر اثر برخاستن امواج عظیم به گل نشست ولی همه خدمه و سرنشینان آن نجات یافتند.

اندونزی برای حمل و نقل افراد که بین هزاران جزیره که مجمع الجزایر اندونزی را تشکیل میدهند به قایق های مسافری متکی است. حوادثی از این قبیل که بیشتر به سبب اوضاع جوی نا مناسب ونادیده گرفتن مقررات روی میدهد، امری عادی در اندونزی به شمار میرود.

XS
SM
MD
LG