لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۷

وزیران امور خارجه هند و پاکستان ملاقات می کنند


وزیران امور خارجه هند و پاکستان ملاقات می کنند
وزیران امور خارجه هند و پاکستان ملاقات می کنند

نیروپاما رائو معاون وزارت امورخارجه هند و همتای پاکستانی اش سلمان بشیر روز سه شنبه در دهلی نو برای آماده ساختن دستور مذاکرات وزرای خارجه دوکشور گفتگو کردند.

قرار است اس. ام. کریشنا وزیر خارجه هند و حنا ربانی کار، وزیر امور خارجه پاکستان، روز چهارشنبه در پایتخت هند دیدار کنند. انتظار می رود دو طرف در باره اقدام هایی به منظور اعتماد سازی ، تجارت مرزی و سفر از منطقه مورد مناقشه کشمیر مذاکره کنند. وزیرخارجه پاکستان پیش از عزیمت به دهلی نو گفت دولت متبوعش امیدوار است تا این گفتگوها به نتایج مثبتی منجر شود. وی افزود هر دو کشور به روندی که به صلح و توسعه پایدار منجر شود، پایبند هستند. گفتگوهای این دو همسایه جنوب آسیا که نزدیک به دو سال پیش و در پی حمله های ستیزه جویان پاکستانی به شهر بمبئی قطع شده بود ، در ماه فوریه از سرگرفته شد.

در اوائل ژوییه، در سلسله انفجارهایی در بمبئی ۲۴ تن کشته و بیش از ۱۳۰ نفر مجروح شدند. مقام های امنیتی به گروه مجاهدین هند مظنون هستند. این گروه با لشکر طیبه پاکستان ارتباط دارد که مسئولیت حمله های پیشین در هند را برعهده گرفت. پاکستان آن خشونت ها را محکوم کرده بود. هنوز مسئولیت انفجارها را فرد یا گروهی برعهده نگرفته است.

XS
SM
MD
LG