لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۴

جلسه دادگاه تجاوز جمعی در هند پشت درهای بسته


محافظان زن در خارج از محل برگزاری جلسه رسیدگی به متهمان تجاوز در دهلی نو
محافظان زن در خارج از محل برگزاری جلسه رسیدگی به متهمان تجاوز در دهلی نو
دادگاه اولیه و جلسه حقیقت یابی پنج تن از شش متهم پرونده تجاوز گروهی در هند، به شکل غیرعلنی برگزار خواهد شد. نامریتا آگاروال، یکی از مسئولان ارشد قضایی دهلی نو این تصمیم را روز دوشنبه و پس از جلسه کوتاه بررسی پرونده اعلام کرد. قرار است جلسه بعدی تحقیق و بررسی دهم ژانویه برگزار شود اما تاریخ برگزاری دادگاه پرونده اعلام نشده است.

شماری از وکلا با اختصاص وکیل مدافع به متهمان مخالف بودند و همراه شماری از محلی ها و روزنامه نگاران خارجی در مقابل جلسه تحقیق حاضر شده بودند.
شش متهم، از جمله یک نوجوان، متهم هستند که در یک اتوبوس در دهلی نو در تاریخ شانزدهم دسامبر، زن جوان و مرد همراه او را آزار دادند و سپس به شکل وحشیانه و گروهی به زن جوان تجاوز کردند. آنان هر دو نفر را با میله آهنی کتک زدند و از اتوبوس به بیرون پرت کردند.

زن جوان چند روز بعد در بیمارستانی در سنگاپور جان باخت. مقامات هندی متهمان را به قتل، تجاوز، و آدم ربایی متهم کرده اند. مقامات می گویند در صورت اثبات جرم، مجازات مرگ در انتظار متهمان است.

دو تن از متهمان در تلاش برای سبک کردن محکومیت احتمالی شان، اعلام کرده اند که می خواهند در دادگاه شهادت دهند.

یکی از متهمان که زیر ۱۸ سال دارد، قرار است جداگاه و در دادگاه مجرمان صغیر محاکمه شود.

هند دادگاه فوری را برای رسیدگی به مردان متهم پرونده تشکیل داده است. این پرونده تجاوز گروهی یکی از سریع ترین دادگاه هایی است که تاکنون در دهلی نو تشکیل شده است. دهلی نو، به عنوان «پایتخت تجاوز» هند شناخته می شود. این پرونده باعث شده تا دیگر پرونده های تجاوز جنسی علیه زنان که معمولا رسیدگی به آنها سالها طول می کشد، به جریان بیافتد.

تجاوز و قتل زن جوان در اتوبوس دهلی نو، ناآرامی ها و تظاهرات متعددی را در سرتاسر هند موجب شد. تظاهرکنندگان خواستار قوانین سخت تر مجازات علیه متهمان تجاوز، اصلاحات ساختاری در پلیس، و اصلاح قوانین مربوط به زنان شده اند.
XS
SM
MD
LG