لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۷

هند: حکم بازداشت سه ايرانی متواری متهم در انفجار دهلی نو صادر شد


هند: حکم بازداشت سه ايرانی متواری متهم در انفجار دهلی نو صادر شد
هند: حکم بازداشت سه ايرانی متواری متهم در انفجار دهلی نو صادر شد

مقام های هندی حکم بازداشت سه ايرانی را در ارتباط با انفجار ماه گذشته در دهلی نو صادر کردند. در اين انفجار اتومبيل يک ديپلمات اسراييلی هدف قرار گرفت. اسراييل، ايران را به طراحی اين انفجار متهم کرده است.

مقام های هند حکم بازداشت سه ايرانی را در ارتباط با انفجار ماه گذشته در دهلی نو صادر کردند. در ۲۴ بهمن ماه در جريان يک بمبگذاری در يک خودرو در دهلی نو، همسر يک ديپلمات اسراييلی به همراه راننده و دو همراهش زخمی شدند. به گزارش اسوشيتد پرس روز چهارشنبه دادگاهی در دهلی نو قرار بازداشت هوشنگ افشار، سيد علی مهدی صدر و محمد رضا ابوالقاسمی را صادر کرده است.

پليس هند گفته است اين افراد از هند خارج شده اند و مقام های اين کشور با کمک اينترپل در صدد دستگيری و استرداد اين افراد برخواهند آمد. هفته گذشته نيز، پليس هند يک روزنامه نگار هندی را که گفته شده برای خبرگزاری های ايران کار می کرد دستگير کرد.

ماه گذشته، همزمان با انفجار هند، در تفليس پايتخت کشور گرجستان هم، يک خودروی بمبگذاری شده در نزديکی سفارت اسراييل کشف و بمب آن خنثی شد.

يک روز پس از انفجار دهلی نو، انفجار ديگری در بانکوک، پايتخت تايلند، به وقوع پيوست که به دنبال آن دو ايرانی در آن کشور دستگير شدند. يک مرد ايرانی به نام مسعود صدافت زاده هم ساعاتی پس از انفجار، در فرودگاهی در مالزی دستگير شد. مقام های تايلند خواستار استرداد اين مرد به بانکوک هستند. صداقت زاده روز پنجشنبه در دادگاهی در کوآلالامپور حاضر شد و اتهام ارتباط با بمبگذاری تايلند را رد کرد. وکيل صداقت زاده می گويد وی برای گردش به تايلند رفته بود و قصد داشت پس از خريد قطعات اتومبيل در مالزی، به ايران بازگردد.

اسراييل دولت ايران را متهم به طراحی بمبگذاری های بهمن ماه کرده است. مقام های هندی سخنی از ارتباط ايران با انفجار دهلی نو نياورده اند اما بازجوييها، بيشتر از افرادی بود که با ايران مرتبط هستند. دولت تهران اتهام دست داشتن در انفجارها را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG