لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۶

گزارش: روسيه و هندوستان خود را برای رزمايش مشترکی در ماه اکتبر آماده می کنند


گزارش: روسيه و هندوستان خود را برای رزمايش مشترکی در ماه اکتبر آماده می کنند
گزارش: روسيه و هندوستان خود را برای رزمايش مشترکی در ماه اکتبر آماده می کنند

در حاليکه روسيه و هند خود را برای يک رزمايش مشترک نظامی در هند آماده ميکنند هيأت نمايندگی نظامی هند روز پنجشنبه از عمليات واحد های نظامی روسيه، در اوسه تيا ديدن کرد.

روز پنجشنبه روسيه در اوسه تيا رزمايش و تاکتيک های نظامی متعدی را برای نمايندگان نظامی هند، ميهمانان مهم خود، به نمايش گذارد.

و اين در حاليست که دو کشور خود را برای رزمايش مشترکی که قرار است در ماه اکتبر و نوامبر سال ميلادی جاری در هند بمورد اجرا گذاشته شود، آماده ميکنند.

در اين رزمايش، هيأت نمايندگی نظامی هند از ميدان تير ارتش پنجاه و هشتم ديدن کرد و از نزديک شاهد رزمايش خودروهای نظامی روسيه و قدرت آتش آنها بود. در اين رزمايش ارتش روسيه تانک تی ۹۰ و نفربرهای زرهی بی ام پی سه خود را به نمايش گذاشت.

وديم اردينسکی، معاون فرمانده روسيه در حوزه نظامی شمال قفقاز، گفت ديدار هيأت نظامی هند بخشی از رزمايش مشترک دو کشور است که قرار است اواخر سال جاری در هند برگزار شود.

روسيه و هند ده ها سال است که روابط دوستانه نزديکی با يکديگر برقرار کرده اند و زمان نه چندان دور هند ۷۰ درصد تجهيزات نظامی خود را از روسيه خريداری ميکرد. اگرچه در حال حاضر هند از آمريکا نيز سلاح نظامی خريداری ميکند، ولی هنوز نيز قراردادهای خريد بسياری با روسيه دارد. در چند سال اخير دو کشور مانورهای مشترک متعدی را بمورد اجراء گذاشته اند و مانور ماه اکتبر نشانگر بارز ديگری از روابط نزديک دو کشور است.

با توجه به ناآرامی و تنش های موجود در قفقاز شمالی، روسيه تيپ ويژه ای برای جنگهای کوهستانی ايجاد کرده است. روسيه شديداً مايل است که از تجربيات و تخصص هند در جنگ های کوهستانی استفاده کند.

گوپال آر، نماينده نظامی هند گفت بخش عمده ای از رشته کوه های هيماليا در هند بيش از ۶ هزار متر ارتفاع دارند. بدين منظور، روسيه در ماه مه گذشته يک هيأت نظامی به هند فرستاد تا با عمليات نظامی کوهستانی هند آشنا شود.

XS
SM
MD
LG