لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

درگيريهای ميان جوامع هندو و مسلمان در يک ايالت شمال هند


درگيريهای ميان جوامع هندو و مسلمان در يک ايالت شمال هند
درگيريهای ميان جوامع هندو و مسلمان در يک ايالت شمال هند

بی سی کاندوری، فرماندار ايالت «آوتاراکند» در شمال هند، روز دوشنبه خواستار ريشه يابی مسائل و درگيريهای اخير ميان جوامع هندو و مسلمان در اين ايالت شد و دستور داد در زمينه مسائل موجود ميان جوامع هندو و مسلمان که اخيراً به چندين مورد درگيری انجاميده است، تحقيقاتی صورت گيرد.

ساکنان شهر «رادراپور» در ايالت «آوتاراکند» روز يکشنبه شاهد زد و خورد هندوها با مسلمانان بودند.

بی سی کاندوری در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرده است قربانيان اين زد و خوردها، غرامت دريافت خواهند کرد.

فرماندار ايالت «آوتاراکند» گفت: ما اعلام کرده ايم به مجرد آماده شدن نتيجه اين تحقيقات تا چند هفته آينده، به خانواده ها و قربانيان اين درگيرها غرامت پرداخت خواهد شد. وی تأکيد کرده است که عاملان اين درگيری ها بطور جدی تحت پيگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

در همين حال، رام سينگ مينا، فرمانده دايره تحقيقات پليس ايالتی، اعلام کرد: در حال حاضر وضعيت عادی است و افراد پليس در نقاط مختلف شهر مستقر شده اند. در سرتاسر شهر مقررات منع آمد و شد برقرار شده و گشتهای پليس مرتب در حال گشت زنی هستند.

بنابر گزارشها، درگيريهای روز يکشنبه زمانی آغاز شد که يکی از هندوها يک جلد قرآن را به يکی از معابد هندوها برد. چند ساعت پس از اين واقعه صدها نفر از اعضای دو طرف با يکديگر درگير شدند. اين درگيری به حدی شديد بود که افراد پليس به دشواری موفق شدند آنها را متفرق کنند.

مقامهای محلی می گويند، در اين درگيريها تا کنون ۴ نفر کشته و دهها نفر، مجروح شده اند. گفته می شود، مقررات منع آمد و شد در محله های حساس شهر بطور نامحدود ادامه خواهد يافت.

XS
SM
MD
LG