لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۴۵

چند مقام هندوستان به فساد مالی متهم شده اند


با حمايت فرماندار ايالت بيهار هند از لايحه مبارزه با فساد مالی در دستگاههای دولتی، رييس پليس پيشين اين ايالت روز سه شنبه به اتهام گردآوردن غيرقانونی ثروت تحت پيگرد، قرار گرفت.

خبر تحت پيگرد قرار گرفتن نارايان ميشرا، رييس پليس سابق ايالت بيهار، يک روز پس از مصادرۀ خانۀ شيوا شانکار ورما، کارمند خدمات اداری همان ايالت، اعلام شد.

ميشرا در زمينه اتهامات خود می گويد: در تمام مدت ۳۸ سال خدمتم، اينها يک مدرک نتوانستند عليه من پيدا کنند. هرگز نتوانستند اتهامی به من وارد کنند. اما حالا که فقط چهار ماه به بازنشستگی ام مانده است، ناگهان اتهام را برای من عنوان کرده اند. به من تهمت سوء استفاده مالی زدند و می گويند اموالم با حقوقم نمی خواند. احساس می کنم همه اين ۳۸ سالی که زحمت کشيدم به باد فنا رفته است.

در همين حال، خبر مربوط به مصادره اموال شيوا شانکار به تأييد نيتيش کومار، فرماندار ايالت بيهار، رسيده است. وی می گويد اين اقدامات طبق لايحه جديد مبارزه با فساد مالی در دستگاههای دولتی انجام می گيرد و منزل شانکار بزودی به مدرسه تبديل خواهد شد.

نيتيش کومار در اين مورد می گويد: دستور مهر و موم خانه يک نفر صادر شده و مقدمات روند اداری آن در فرمانداری فراهم شده است. تا حال يک ساختمان مصادره شده و اين روند ادامه خواهد يافت.

ورما نخستين مأمور دولتی است که به موجب مصوبه سال ۲۰۰۹ ايالت بيهار با يک اقدام قانونی مواجه شده است، و پرونده او در حال حاضر همراه با هشت نفر ديگر از بستگانش به اتهام ثروت نامشروع در دست بررسی است.

XS
SM
MD
LG