لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۷

کومار: نخست وزير هند نبايد از قانون رفع فساد مالی مستثنی شود


کومار: نخست وزير هند نبايد از قانون رفع فساد مالی مستثنی شود
کومار: نخست وزير هند نبايد از قانون رفع فساد مالی مستثنی شود

نيتيش کومار، فرماندار ايالت بيهار هند، خواستار گنجاندن نخست وزير و و وزير ارشد هند در لايحه مربوط به رفع فساد مالی در هند شده است.

فرماندار ايالت شرقی بيهار هند روز يکشنبه در توجيه نظر خود در زمينه لزوم گنجاندن نخست وزير و وزير ارشد هند در لايحه ضد فساد مالی گفت: اين لايحه در مورد هر شخصی می تواند اجرا شود.

نيتيش کومار در يک جلسه عمومی در شهر پاتنا، مرکز ايالت بيهار، گفت: چرا نخست وزير و وزير ارشد هند بايد از اين قانون مستثنی شوند. اين به اين معنا است که حتی من هم طبق اين قانون بايد تحت پيگرد قرار بگيرم.

آقای کومار از مردم خواست دچار انحراف نشوند، و نگذارند مخالفان لايحه مبارزه با فساد مالی به بهانه مذهب و طبقه اجتماعی بين آنان دودستگی بياندازند.

پارلمان هند تحت فشار افکار عمومی کشور و طرفداران آنا هزاره روز شنبه گذشته در نشست ويژه خود با کليات طرحی موافقت کرد که بر اساس آن نمايندگان دولت فدرال و ايالتی در ارتباط با فساد و رشوه خواری زير نظر قرار گيرند. پارلمان هند همچنين قرار است يک منشور شهروندی برای شفافيت بيشتر به تصويب برساند.

آنا هزاره از فعالان سياسی پيشين هند از پارلمان کشور خواستار تصويب لايحه ای برای تشکيل يک نهاد ناظر بر سوء استفاده های مالی مقامهای هند است.

XS
SM
MD
LG