لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۴۰

لايحه جديد در پارلمان هند برای مقابله با فساد مالی


لايحه جديد در پارلمان هند برای مقابله با فساد مالی
لايحه جديد در پارلمان هند برای مقابله با فساد مالی

پارلمان هند لايحه جديدی را به منظور مقابله با فساد دولتی به رأی می گذارد. اين لايحه همچنين حقوق و هويت شاکی را تحت يک پوشش حفاظتی قرار می دهد.

يک هيئت ويژه پارلمان هند روز پنجشنبه در دهلی نو لايحه ای را پيشنهاد کرد که در آن شکايت از کارمندان و نهادهای فاسد دولتی را ساده تر می سازد و از حقوق کسانی که از فساد پرده برمی دارند حفاظت می کند.

ابهيشک مانو سينگ وی، سخنگوی حزب حاکم کنگره هند، گفت: اين طرح چارچوب و ساختار سيستم دريافت شکايت از کارمندان دولت است. مهم تر از آن حفظ حقوق کامل شاکی است.

اين هيئت ويژه پيشنهاد کرده است تا لايحه حفاظت از شاکيان کارمندان فاسد دولتی، در نهاد های قضايی و اجرايی هند، به اجرا گذاشته شود.

ابهيشک مانو سينگ وی ادامه داد: مفهوم اساسی لايحه اين است که مقام های مسؤل دولت مرکزی و دولت های ايالتی شکايت ها را دريافت و به آن ها رسيدگی کنند. اين مقام ها همچنين مسؤل حفاظت از هويت شاکی و منافع وی خواهند بود تا مورد رفتار تلافی جويانه و يا بيعدالتی قرار نگيرد.

اين کميته پارلمان هند خواستار آن است که لايحه در صورت تصويب شامل نيروهای مسلح آژانس های اطلاعاتی و سازمان های امنيتی هند نيز بشود.

بر اساس اين لايحه هويت شاکی فقط در صورتی فاش می شود که وی کتباً به آن رضايت داده باشد و شاکی مجبور به ارائه مدرک و اثبات فساد نهاد يا کارمند دولتی نخواهد بود.

XS
SM
MD
LG