لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۳۱

معترضان به افزایش تجاوزهای جنسی، در لندن مقابل نخست وزیر هند تجمع کردند


نارندرا مودی، نخست وزیر هند روز چهارشنبه در لندن با استقبال صدها معترض روبرو شد. آنها به خاطر افزایش خشونت های جنسی در هند، به ویژه تجاوزهای جنسی بسیار خشن، در لندن تجمع کردند.

به گزارش رویترز، معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود: «مودی برگرد برو خونه» و «ما مقابل برنامه مودی برای تنفر و طمع می ایستیم.»

نخست وزیر هند برای گفتگو با ترزا می، همتای بریتانیایی خود به لندن سفر کرده است.

در سراسر هند نیز، پس از انتشار اخبار پرونده های تجاوز جنسی، اعتراضاتی برپا شده است. در برخی از پرونده های تجاوز، نام ماموران پلیس و یک سیاستمدار دیده می شود.

در یک جنایتی که هند را شوک زده کرد، یک دختر بچه ۸ ساله مسلمان در ایالت شمالی جامو و کشمیر ربوده و به او دارو خورانده شد، و چندین روز به او تجاوز شد و عاقبت نیز به قتل رسید.

در یک پرونده دیگر، یک قانونگذار ایالتی از حزب نارندرا مودی، متهم به تجاوز به یک نوجوان شده است. رویترز می گوید تا زمانی که دختر نوجوان اوایل ماه جاری میلادی تهدید به خودسوزی نکرده بود، هیچ اقدامی در این مورد اتخاذ نشده بود. پدر این دختر مدت کوتاهی پس از اینکه در بازداشت پلیس نگه داشته شد، در اثر جراحات وارده در هنگام بازداشت، جان سپرد.

نزدیک به ۴۰ درصد قربانیان تجاوز جنسی در هند را کودکان تشکیل می دهند. در سال ۲۰۱۶ میلادی نزدیک به ۴۰ هزار مورد تجاوز جنسی در هند گزارش شد که این یک افزایش ۶۰ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۲ نشان می دهد.

مودی نسبت به اعتراضات در مورد آخرین تجاوزهای جنسی با وعده اجرای عدالت واکنش نشان داد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG