لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۰۴

مسئول توزيع مشروبات الکلی آلوده در هند دستگير شد


مسئول توزيع مشروبات الکلی آلوده در هند دستگير شد
مسئول توزيع مشروبات الکلی آلوده در هند دستگير شد

پلیس در ایالت بنگال غربی در هند فرد اصلی و کليدی مسئول توزيع مشروبات الکلی دست ساز تقلبی، که جان صدها نفر را هر سال در سراسر اين کشور می گيرد، دستگير کرده است.

در اوايل ماه ژانويه گذشته، بر اثر خريد و استعمال مشروبات الکلی ارزان از متقلبين، در ايالت آندرا پرداش، حداقل ۱۵ نفر جان باختند و ۲۴ نفر ديگر در بيمارستان بستری شدند.

در ماه دسامبر گذشته، ۱۵۵ نفر در ايالت بنگال غربی پس از صرف مشروبات غيرقانونی و آلوده به الکل متانول جان خود را از دست دادند و حداقل ۱۳۵ نفر ديگر بشدت بيمار شدند.

الکل خانگی و دست ساز غیر قانونی یک مشکل گسترده در هند است. دولت ماليات سنگينی بر مشروبات الکلی وضع کرده است که بخشی از آن بدليل جلوگيری از استفاده شديد از مشروبات است. علاوه بر این، مشروبات تنها در فروشگاه های ثابت دولتی و با مجوز بفروش می رسد.

اما يک مقام سابق مالياتی می گويد: ماليات سنگين بدان معنی است که افراد فقير نمی توانند مشروبات قانونی را خريداری و بمصرف برسانند و مجبور میشوند از مشروبات ارزان و تقلبی که براحتی در هرگوشه شهر پيدا می شود، استفاده کنند.

سازندگان مشروبات تقلبی، که به عنوان «مشروب وطنی» نيز شناخته می شود از فرآیند تقطیر بسیار خام که می تواند بسیاری از ناخالصی ها را در محصول نهایی نگه دارد، استفاده می کنند. بعلاوه، آنها گاهی اوقات مواد شیمیایی، حتی محصولات سوختی، که می تواند عواقب کشنده ای داشته باشد را به مشروبات اضافه می کنند.

XS
SM
MD
LG