لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۲۵

معترضان در هند خواستار اخراج قانون‌گذار متهم به تجاوز از حزب حاکم شدند


به گزارش رویترز معترضان هندی روز سه شنبه ۸ مرداد، درخواست‌ها از حزب حاکم برای اخراج یک قانون‌گذار ایالتی متهم به تجاوز جنسی را بار دیگر مطرح، و تجمعات اعتراضی مختلفی را برپا کردند.

این اعتراضات چند روز پس از آن صورت می گیرد که زن جوانی که گفته می شود مورد تعرض جنسی این قانون‌گذار قرار گرفته است، در پی تصادف در یک بزرگراه به شدت مصدوم شده و در وضعیتی بحرانی به سر می‌برد.

گروه های اپوزیسیون می‌گویند حزب نارندرا مودی، نخست وزیر هند - موسوم به حزب مردم هند یا حزب بهاراتیا جاناتا - از یک قانون‌گذار عضو این حزب که متهم به تجاوز جنسی شده است، حمایت می کند.

به گزارش رویترز، کولدیپ سینگ سنگار، قانون‌گذاری از ایالت شمالی اوتار پرادش، متهم است که در سال ۲۰۱۷ به این زن جوان تجاوز کرده است.

پریانکا گاندی وادرا، یکی از رهبران حزب کنگره که حزب اصلی مخالف دولت است، در توئیتر پرسیده است: «چرا ما به افرادی نظیر کولدیپ سنگار، نیرو و محافظت ناشی از قدرت سیاسی می‌دهیم، اما قربانیان آنها را، که برای زنده ماندن تلاش می کنند، رها می‌کنیم؟»

خانم گاندی وادرا از مودی خواست تا فورا سنگار را اخراج کند. نام این قانون‌گذار روز دوشنبه در یک گزارش ارائه شده به پلیس، که مشغول تحقیق در ارتباط با تصادف مربوط به زن جوان است، منتشر شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG