لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۹

پلیس هند ۴ متهم به تجاوز جنسی گروهی را کشت


تظاهرات علیه تجاوز جنسی گروهی و به قتل رساندن یک زن ۲۷ ساله در شهر احمدآباد هند، ۵ دسامبر ۲۰۱۹
تظاهرات علیه تجاوز جنسی گروهی و به قتل رساندن یک زن ۲۷ ساله در شهر احمدآباد هند، ۵ دسامبر ۲۰۱۹

پلیس جنوب هند چهار مرد را که متهم به تجاوز جنسی گروهی به یک زن دامپزشک ۲۷ ساله و سپس قتل او شده بودند، به ضرب گلوله کشت.

زمانی که پلیس روز جمعه ۱۵ آذر این چهار مرد متهم را به محل ارتکاب جرم برد، آنها سعی کردند که فرار کنند.

پراکاش ردی، معاون سربازرس پلیس، به خبرگزاری فرانسه گفت آنها می خواستند اسلحه نیروهای پلیس را بربایند و بدزدند، ولی در عوض کشته شدند.

پدر قربانی روز جمعه گفت: «ده روز از مرگ دخترم می گذرد. من از پلیس و دولت برای این‌ کار قدردانی می کنم. روح دخترم اکنون باید در آرامش باشد.»

جمعیتی متشکل از چند صد نفر روز جمعه به محلی که مردان متهم کشته شدند، آمدند تا مرگ آنها را با ترقه و فشفشه و گلباران کردن پلیس، جشن بگیرند.

هرچند همه با جشن گرفتن قتل مردان موافق نیستند و این نوع عدالت را جعلی می نامند.

مانکا گاندی، یک قانوگذار به آسوشیتدپرس گفت: «آنها به هر حال اعدام می شدند. اگر قرار است که متهمان قبل از طی کردن مراحل قانونی به قتل برسانید، پس دیگر دادگاه و قانون، و پلیس برای چیست؟»

هند پس از تجاوز جنسی گروهی یک دانشجوی فیزیوتراپی در سال ۲۰۱۲ در دهلی نو، قوانین را سخت تر و حکم زندان را برای تجاوز جنسی دوبرابر کرده ست، ولی ظاهراً تلاش آنها برای مهار کردن و کاهش حملات و تجاوز جنسی به زنان و دختران کافی نبوده است.

بنا به آخرین آمار دولت، در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۳۴ هزار مورد تجاوز جنسی - یعنی به طور متوسط ۹۰ مورد در روز - گزارش داده شد.

فعالان زن می گویند تعداد قربانیان بسیار بیشتر است، چون خیلی از موارد گزارش داده نمی شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG