لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۸

هند تصمیم دارد تا سال ۲۰۳۰ ایستگاه فضایی به مدار زمین بفرستد


کیلاساوادیوو سیوان، رئیس سازمان پژوهش‌های فضایی هند در یک کنفرانس مطبوعاتی در اداره مرکزی در شهر بنگلور، هند ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹
کیلاساوادیوو سیوان، رئیس سازمان پژوهش‌های فضایی هند در یک کنفرانس مطبوعاتی در اداره مرکزی در شهر بنگلور، هند ۱۱ ژانویه ۲۰۱۹

هند پس از باز کردن اولین مرکز پرواز انسان به فضا، برای یک قدم بزرگتر برنامه دارد؛ این کشور می خواهد وقت بیشتری را در مدار زمین بگذراند. «کیلاساوادیوو سیوان» رئیس سازمان پژوهش‌های فضایی هند، اخیراً از نقشه خود برای فرستادن یک ایستگاه فضایی به مدار زمین در سال ۲۰۳۰ رونمایی کرد.

بنا به گزارش وبلاگ فن آوری «انگجت»، این ایستگاه به نسبت کوچک خواهد بود و فضانوردان تنها به مدت ۱۵ تا ۲۰ روز می توانند در فضا بمانند ولی به اندازه کافی وقت خواهند داشت تا آزمایش‌های ریزگرانشی انجام دهند.

آقای سیوان می گوید، هند برای این کار از کشورهای دیگر کمک نخواهد خواست.

انتظار می رود که جزئیات بیشتر پس از اولین مأموریت سفر انسان به فضای هند که قرار است در سال ۲۰۲۲ انجام شود، در دست قرار گیرد. هند در حال حاضر به روی یک ماهنورد بدون سرنشین تمرکز کرده است که قرار است در ۱۵ ژوئیه سال جاری به فضا فرستاده شود.

اگر همه چیز از روی برنامه و بر وفق مراد پیش رود، هند در فهرست کشورهایی مثل چین، روسیه، و آمریکا قرار خواهد گرفت که ایستگاه فضایی در مدار زمین دارند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG