لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۰

در یک عمل بی سابقه از شکم یک هندی ۴۰ چاقو خارج شد


عکس آرشیوی
عکس آرشیوی

جراحان در هند ۴۰ چاقو از داخل بدن یک مرد در آورند؛ چاقوهایی که خود قربانی آنها را خورده بود. این مرد هندی طی دو ماه اخیر این ۴۰ چاقو را خورده بود.

دکتر جاتیندر، جراحی که بر روی این بیمار کار کرده، در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان گفت: "او تمایل شدیدی به خوردن فلز داشت. این حتی برای ما جراح ها هم ترسناک بود، چراکه یک اشتباه کوچک می توانست جان بیمار را بگیرد. در ۲۰ سال کار جراحی چنین چیزی ندیده بودم."

به گفته این دکتر دو روز کامل طول کشید تا تیم جراحان پروسه دقیق جراحی را تعیین کنند. این جراحی که ۵ ساعت طول کشید، روز جمعه در شهر آمریتسار در استان پنجاب صورت گرفت. به گفته دکتر جراح، تیم آنها چندین چاقوی تاشو در شکم بیمار پیدا کردند که پس از باز شدن، ۱۸ سانتیمتر طول داشتند.

این بیمار ۴۲ ساله، که دو فرزند دارد، در مصاحبه با سی ان ان، با بیان این که بعد از جراحی احساس بهتری دارد، گفت "از این که باعث رنجش خانواده ام شدم متاسفم. تا همیشه از دکترها و کارکنان این بیمارستان به خاطر نجات دادن جانم ممنونم."

دکتر جاتیندر می گوید این بیمار هم اکنون سالم است و طی دو روز آینده مرخص خواهد شد. این بیمار پیش از مرخص شدن همچنین باید توسط روانشناسان بیمارستان بررسی شود.

XS
SM
MD
LG