لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۵

در ادامه خشونت در کشمیر هند دو معترض کشته شدند


نیروهای امنیتی در کشمیر خشونت زده هند روز شنبه دو معترض را کشتند، روز جمعه چهار نفر دیگر در تظاهراتی علیه حکومت هند کشته شده بودند.

پلیس می گوید در تیراندازی نیروهای امنیتی بسوی گروهی از تظاهرکنندگانی که سعی داشتند به یک اردوگاه پلیس دریک روستا، درشمال شهر سرینگر حمله کنند، مرد جوانی کشته شد و چندین نفر زخمی شدند. فرد دیگری در تیراندازی پلیس بطرف معترضین سنگ پران در «بارامولا» کشته شد.

جدید ترین خشونت شمار کشته شدگان اعتراضات استقلال طلبانه در کشمیر هند در دو روز گذشته را به شش تن افزایش داد، بیش از ۷۵ نفر نیز زخمی شدند.

روز شنبه، علیرغم ممنوع شدن رفت و آمد در پی خشونت روز جمعه، هزاران نفر در تظاهراتی در سراسر دره کشمیر شرکت کردند.

در ناحیه «سوپور» در شمال غربی ، روستانشینان خشمگین یک ایستگاه راه آهن را به آتش کشیدند. در همین حال در شهر «کریری» پس از آن که نیروهای امنیتی گروهی را که می خواست یک اردوگاه پلیس ضد شورش را آتش بزند عقب راندند، سه معترض مجروح شدند.

نیروهای امنیتی هند به کشتن ۲۳ شهروند کشمیری در اعتراضات تقریبا روزانه در دو ماه گذشته متهم شده اند. اعتراضات در پی کشته شدن یک جوان ۱۷ ساله در ماه ژوئن براه افتاد.

جدایی خواهان مسلمان در کشمیر بیش از ۲۰ سال است برای استقلال از هند یا ادغام در پاکستان می جنگند. تا کنون ده ها هزار تن کشته شده اند.

XS
SM
MD
LG