لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۸

داعش ادعا کرد در هند یک «استان» تحت کنترل خود تاسیس کرده است


گروهی از معترضان مسلمان در کشمیر تحت کنترل هند، در حالی که پرچم داعش را در دست دارند و شعارهای ضددولتی سر می‌دهند - ۸ آوریل ۲۰۱۶
گروهی از معترضان مسلمان در کشمیر تحت کنترل هند، در حالی که پرچم داعش را در دست دارند و شعارهای ضددولتی سر می‌دهند - ۸ آوریل ۲۰۱۶

به دنبال درگیری نیروهای دولتی هند با پیکارجویان مسلح در منطقه مورد مناقشه کشمیر، گروه موسوم به «دولت اسلامی» یا داعش برای نخستین بار ادعای تاسیس یک «استان» در هند را مطرح کرد.

خبرگزاری رویترز روز شنبه ۲۱ اردیبهشت در گزارشی نوشت، یک وبسایت وابسته به این گروه تروریستی شامگاه جمعه تاسیس این استان جدید را، که از آن با عنوان «ولایت هند» نام برده است، اعلام کرد.

وبسایت اعماق همچنین ادعا کرد که داعش در روستای آمشیپورا در منطقه شوپیان کمشیر، تلفاتی را به نیروهای ارتش هند تحمیل کرده است.

این در حالی است که پلیس هند پیشتر در روز جمعه اعلام کرده بود یکی از پیکارجویان به نام «اشفق احمد صوفی» در جریان درگیری بین نیروهای امنیتی و پیکارجویان مسلح در شوپیان را کشته است.

به نظر می‌رسد ادعای داعش مبنی بر ایجاد یک قلمرو تحت کنترل خود در هند با این هدف طرح شده که بگوید با وجود از دست دادن خلافت خودخوانده اسلامی خود در عراق و سوریه، هنوز از پا نیافتاده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG