لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۳

مقامات ایالت جنوبی هند برای آزادی ماهیگیران خود از ایران از نخست وزیر هند کمک می‌گیرند


نارندرا مودی، نخست وزیر هند - آرشیو
نارندرا مودی، نخست وزیر هند - آرشیو

تایمز هند در گزارشی نوشت: «کِی پالانیسوامی» وزیر ارشد ایالت «تامیل نادو» در جنوب هند، خواستار مداخله دولت مرکزی برای آزادی شش ماهیگیر آن ایالت شده است که ظاهرا به دلیل نقض مرزهای دریانوردی از سوی مقام های ایرانی بازداشت شده اند.

بنا بر نامه پالانیسوامی به نارندرا مودی، نخست وزیر هند، گویا ماهیگیران بیش از یک ماه است که در یک قایق ماهیگیری در بازداشت هستند.

این مقام ایالت «تامیل نادو» هند در نامه اش می گوید: «آن ها به امکانات ابتدایی دسترسی ندارند و مایحتاج ضروری شان تمام شده است. از این گذشته، ویزاهای بسیاری از ماهیگیران بازداشت شده طی چند ماه آینده منقضی خواهد شد. بازداشت طولانی این ماهیگیران تهیدست که برای کسب معاش به آب های دور دست می روند به شکلی هولناک بر روحیه و بقای خانواده و بستگانشان در هند اثر می گذارد.»

پالانیسوامی تاکید دارد که خانواده آن ها مضطرب و نگران سلامتی شان هستند.

وزیر ایالت «تامیل نادو» از دهلی نو می خواهد تا با ارائه دستوراتی به سفیر هند در تهران مایحتاج ضروری این ماهیگیران به فوریت تامین شده و تدابیر قانونی لازم برای آزادی فوری آن ها در پیش گرفته شود.

ماهیگیرانی که در پایگاه ماهیگیری دوبی در امارات متحده عربی فعالیت می کردند در اول سپتامبر توسط گارد ساحلی ایران بازداشت شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG