لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۰۰

بازداشت سه تن در ارتباط با انفجار بمب در دهلی نو


مان موهان سینگ بمب گذاری را به عنوان عملی ناجوانمردانه محکوم کرد و مردم هند را به اتحاد فرا خواند تا آن که بلای تروریسم ریشه کن شود
مان موهان سینگ بمب گذاری را به عنوان عملی ناجوانمردانه محکوم کرد و مردم هند را به اتحاد فرا خواند تا آن که بلای تروریسم ریشه کن شود

پلیس هند در ارتباط با بمب گذاری مرگبار روز چهارشنبه در خارج از ساختمان دیوان عالی در دهلی نو، سه نفر را بازداشت و تصویرهایی از مشخصات چهره های دو مظنون دیگر را منتشر کرده است.

یکی از بازداشت شدگان صاحب یک کافه اینترنتی در کشمیر هند است. پلیس درباره این که آیا ستیزه جویان مرتبط با القاعده از این کافه برای ارسال ادعای مسئولیت حمله با ای - میل استفاده کرده اند یا نه، تحقیق می کند.

مقام های هند دقایقی پس از انفجار بمب که ۱۲ کشته و حدود ۷۶ مجروح برجا گذاشت، یک ای - میل منتسب به حرکت جهاد اسلامی در یافت کردند که هشدار می داد به دیگر دادگاه های کشور نیز حمله خواهد شد مگر این که دولت هند حکم مرگ علیه مردی را که به حمله به پارلمان در سال ۲۰۰۱ ارتباط داشت، لغو شود.

پلیس می گوید بمب در چمدانی در نزدیکی در اصلی دادگاه قرار داشت و زمانی که مردم برای ورود به ساختمان جمع شده بودند منفجر شد.

مان موهان سینگ بمب گذاری را به عنوان عملی ناجوانمردانه محکوم کرد و مردم هند را به اتحاد فرا خواند تا آن که بلای تروریسم ریشه کن شود. آصف علی زرداری رییس جمهوری و یوسف رضا گیلانی نخست وزیر پاکستان نیز حمله را محکوم کردند و گفتند امیدوار هستند مسئولان آن به مجازات برسند.

یک سخنگوی سازمان ملل متحد گفت بان کی - مون دبیر کل سازمان همبستگی خود را با دولت و مردم هند ابراز داشت و گفت هیچ توجیهی برای چنین خشونتی علیه غیر نظامیان وجود ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز بمب گذاری در دهلی نو را محکوم کرد و گفت ایالات متحده در مقابله با چالش جهانی تروریسم در کنار هند ایستاده است.

XS
SM
MD
LG