لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۲

فعال اجتماعی هندی موافقت کرد به اعتصاب غذا پایان دهد


آنّا هزاره فعال اجتماعی که در دهلی نو برای مبارزه با فساد دست به اعتصاب غذا زده است. ۲۷ اوت ۲۰۱۱
آنّا هزاره فعال اجتماعی که در دهلی نو برای مبارزه با فساد دست به اعتصاب غذا زده است. ۲۷ اوت ۲۰۱۱

آنّا هزاره فعال اجتماعی هندی می گوید پس از آن که پارلمان با درخواست های او برای تصویب قانون ضد فساد سخت تری موافقت کرد، به اعتصاب غذا پایان خواهد داد.

آنا هزاره روز شنبه گفت بامداد یکشنبه به روزه تقریبا دو هفته ای اش پایان می دهد. او این تصمیم را پس از آن اعلام کرد که نمایندگان حزب حاکم کنگره و حزب اصلی اوپوزیسیون در پاسخ به اعتصاب غذای او، جلسه پارلمانی ویژه ای تشکیل دادند.

پس از جلسه، پراناب مخرجی وزیر دارایی هند گفت پارلمان از لایحه جدید ضد فساد که پیشنهاد ای آنا هزاره را شامل می شود حمایت کرد. یکی از درخواست های او این است که یک آژانس مستقل برای نظارت بر سیاستمداران و مقام های دولتی ایجاد شود. پیشتر پراناب مخرجی وزیر دارایی هند، نمایندگان را تشویق کرد برای مشکل فساد در هند راه حلی پیدا کنند.

روز جمعه، «رائل گاندی» ، وارث نیرومند ترین خانواده سیاسی هند، هشدار داد که کمپین ضد فساد هزاره دمکراسی کشور را تهدید می کند. او پیشنهاد کرد به جای لایحه، یک نهاد قانونی برای مبارزه با فساد به وجود آید.

دستیاران هزاره می گویند او در صورتی به روزه پایان خواهد داد که نمایندگان قطعنامه ای را که از برخی از درخواست هایش حمایت می کند، تصویب کنند.

روزه هزاره میلیون ها هندی را علیه دولت مان موهان سینگ متحد ساخته است. او در یک فضای باز در دهلی نو با هزاران نفر از طرفدارانش اردو زده است.

دولت سینگ و اعضای اوپوزیسیون هزاره را تشویق کرده اند اجازه دهد پزشکان از طریق سرم به او غذا برسانند، اما وی این پیشنهاد را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG