لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ ایران ۱۴:۱۲

هند می گوید در عملیات نظامی علیه شورشیان مائوئیست پیشرفت می شود


مقامات هند گزارش می دهند در هجوم نظامی جاری علیه پایگاه های شورشیان مائوئیست در پنج ایالت، «پیشرفت مداوم اما آرام» ادامه دارد.

وزیر کشور هند می گوید چندین رهبر اصلی شورشیان دستگیر شده اند و او خوشبین است که دولت در شش ماه آینده قادر خواهد شد اقتدار خود را بر بخش هایی که زیر نفوذ شورشیان قرار دارد، دوباره برقرار کند.

مقامات ارشد هند شورش مائوئیست ها در برخی از فقیرترین ایالات را، جدی ترین تهدید برای امنیت داخلی نامیده اند. آنها می گویند کمپین نظامی با تشکیل یک دولت نیرومند غیر نظامی و اجرای طرح های توسعه دنبال خواهد شد.

وزیر کشور روز سه شنبه در دهلی نو پیشنهاد گفت و گو با شورشیان را، اگر به خشونت پایان دهند، تکرار کرد. او گفت از آنجا که چنین پیشنهادهایی در گذشته رد شده است، عملیات نظامی در آن میان ادامه خواهد یافت.

شورشیان، که خود را «ناکسالیت» می نامند، ده ها سال است برای گسترش نفوذ در فقیرترین ایالت های هند، به ویژه در میان هندوهایی که احساس می کنند دولت آنها را نادیده گرفته است، در تلاش بوده اند.

دولت می پذیرد که نبود توسعه در برخی از فقیرترین مناطق هند به گسترش نفوذ شورشیان کمک کرده است. با این حال، مقامات عهده کرده اند پس از پایان عملیات نظامی طرح هایی را برای ساختن مد رسه، ایجاد شغل و فراهم آوردن فرصت های اقتصادی و اجتماعی به اجرا بگذارند.

XS
SM
MD
LG