لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۳

وزیر کشور هند، پاکستان را به برهم زدن ثبات هند متهم می کند


وزیر کشور هند آژانس های دولتی پاکستان را به استفاده از ترور برای برهم زدن ثبات هند متهم کرده است و ادعای اسلام آباد را که عوامل غیر دولتی در تروریسم درگیر هستند رد می کند.

به گزارش اسوشیتد پرس، راجناث سینگ روز شنبه در نشست رؤسای پلیس و آژانس های شبه نظامی و اطلاعاتی در شهر گواهاتی در ایالات آسام در شمال شرقی کشور، گفت «پاکستان همچنان دربی ثبات ساختن هند درگیر است، اما می گوید بازیگران غیر دولتی در پشت عملیات تروریستی قراردارند». او در اشاره ای به سازمان امنیت واطلاعات پاکستان پرسید «آیا آی اس آی نیز یک بازیگر غیر دولتی است»؟

پاکستان هنوز در باره اظهارات سینگ، که پس از نخست وزیر دومین مقام نیرومند هند به شمار می آید، اظهار نظر نکرده است.

هند از دیرباز پاکستان رامتهم کرده است که با آموزش دادن و مسلح ساختن پیکار جویان ضد هند در منطقه کشمیر به مناقشه دامن می زند. اسلام آباد این اتهام را رد می کند.

سینگ اتهام را دو روز پس از آن وارد آورد که پیکار جویان بسیار مسلح در نبردی سخت با سربازان هند،که دست کم ۱۰ کشته برجا گذاشت،درگیر شدند. مقامات نظامی هند گفتند شورشیان سعی داشتند پیش از آن که گذرگاه های کوهستانی هیمالیا با آغاز زمستان بسته شوند ، به کشمیر هند رخنه کنند.

سینگ گفت شکست کوشش گروه های ستیزه گر اسلامی برای جذب جوانان مسلمان در بخش هندی کشمیر هفته پیش، وقتی مردم فراخوان گروه های جدایی خواه به تحریم انتخابات محلی را نادیده گرفتند، نمایان شد.

XS
SM
MD
LG