لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۴

جشنهای استقلال آمریکا


ایالات متحده روز پنجشنبه ۲۳۷ مین سالگرد استقلال خود را جشن می گیرد.
جشنهای استقلال در روز چهارم ژوئیه هر سال به طور سنتی همراه است با رژه، پیک نیک ، آتش بازی، کنسرت، بازیهای میدانی، و آرایش خیابانها و خانه ها با پرچم و آویزه هایی با رنگهای پرچم: سفید و آبی و قرمز همراه است.

در روز استقلال امسال، مجسمه آزادی، نماد جهانی آزادی و دموکراسی، برای نخستین بار بعد از توفان سندی که آسیبهای جدی به نیویورک وارد کرد، میزبان بازدیدکنندگان از سراسر آمریکا و جهان خواهد بود.
توفان سندی به این مجسمه ۹۳ متری آسیبی وارد نکرد، اما جزیرۀ کوچکی که مجسمه در آن قرار دارد آسیب فراوان دید و صدها نفر از زمان توفان تا کنون مشغول تعمیرات در آن جزیره هستند.

سالگرد استقلال در شهر واشنگتن همچون گذشته در منطقه موسوم به «نشنال مال» در حد فاصل رودخانه پوتوماک و ساختمان کنگره آمریکا - همراه با آتش بازی و کنسرت برگزار می شود.
در مراسم امسال باری مانیلو - خواننده و آهنگساز معروف آمریکایی - حضور دارد و مراسم آتش بازی بعد از اجرای کنسرت آغاز می شود.

اعلامیه استقلال آمریکا که در ماه ژوئن ۱۷۷۶ توسط توماس جفرسون نوشته شد، مهمترین سند آزادی است که در آمریکا بزرگ داشته می شود. این سند چند هفته بعد از نوشته شدن توسط کنگره قاره ای در چهارم ژوئیه ۱۷۷۶ مورد تصویب قرار گرفت.
XS
SM
MD
LG