لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۵

موضوع احتمالی چهارمین مناظره دموکرات‌ها، استیضاح رئیس جمهوری خواهد بود


۱۲ نامزد دموکرات سه شنبه شب در ایالت اوهایو مناظره می‌کنند.
۱۲ نامزد دموکرات سه شنبه شب در ایالت اوهایو مناظره می‌کنند.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - دوازده نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه شنبه شب برای یک مناظره درون حزبی در «دانشگاه آدرباین»، در شهر «وسترویل» در ایالت اوهایو، گردهم می آیند.

این چهارمین مناظره نامزدهای حزب دموکرات از ماه ژوئن است و بزرگترین گروه از نامزدها را در یک مناظره در برمی گیرد. تولسی گبرد نماینده کنگره از هاوایی، و تام استیر سرمایه گذار پیشین صندوق های سرمایه گذاری و فعال محیط زیست، به ده نامزد دموکراتی که در مناظره ماه سپتامبر حضور داشتند، می پیوندند.

تحقیقات برای استیضاح پرزیدنت ترامپ احتمالا در کانون مناظره سه شنبه خواهد بود.

جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، هفته پیش در سخنرانی در نیوهمپشایر به دیگر رقبای دموکراتی پیوست که خواهان استیضاح ترامپ شده اند.

بایدن در مناظره سه شنبه در وضعیتی تعیین کننده قرار دارد زیرا نظرسنجی ها نشان می دهد که رقیب اصلی اش، سناتور الیزابت وارن از ایالت ماساچوست، فاصله اش را با او به حداقل رسانده است. آن ها در هفته های اخیر رقابتی شانه به شانه داشته اند.

سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت در نظرسنجی ها در رتبه سوم است.

این مناظره برای سندرز که اخیرا دچار سکته قلبی شد از اهمیتی خاص برخوردار است.

نامزدهای دموکراتی چون سناتور کامالا هریس از ایالت کالیفرنیا که در رتبه های پایین تری در نظرسنجی ها قرار دارند، تمرکز خود را بر حمله به ترامپ گذاشته اند.

مناظره سه شنبه برای نامزدهای دیگری چون تولسی گبرد ممکن است آخرین فرصت برای اثرگذاری بر رقابت ها باشد.

دیگر رقبای سه شنبه شب سناتور کوری بوکر، پیت بوتِجِج شهردار ساوت بند ایندیانا، خولیان کسترو وزیر پیشین مسکن، سناتور امی کلوبشار از مینه سوتا، بتو اورورک نماینده پیشین کنگره از تگزاس و اندرو یانگ کارآفرین هستند.

مناظره های حزب دموکرات تا ماه فوریه زمان آغاز انتخابات درون حزبی شان ادامه خواهد داشت.

نامزدها برای مناظره های بعدی باید نشان دهند دست کم ۱۶۵ هزار نفر به کارزار انتخاباتی شان کمک مالی می کنند و در چهار نظرسنجی سراسری از حمایت حداقل ۳ درصد یا در ایالت های آغازین در انتخابات درون حزبی از حمایت حداقل ۵ درصد رای دهندگان برخوردارند.

نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری در مجمع ملی آن حزب در ژوئیه ۲۰۲۰ به طور رسمی معرفی خواهد شد.

«کمیسیون مناظره های ریاست جمهوری» برنامه سه مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ و یک مناظره نامزدهای معاونت ریاست جمهوری را اعلام کرده است.

مناظره اول در ۲۹ سپتامبر در دانشگاه نوتردام در ایالت ایندیانا، مناظره دوم در ۱۵ اکتبر در دانشگاه میشیگان در «ان آربور» و مناظره سوم در ۲۲ اکتبر در دانشگاه بلمانت در نشویل در ایالت تنسی برگزار خواهد شد.

تنها مناظره نامزدهای معاونت ریاست جمهوری در ۷ اکتبر در دانشگاه یوتا در «سالت لیک سیتی» برگزار می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG