لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۳۰

کار گروه اقدام مالی نسبت به خطر ایران و کره شمالی هشدار داد


لوگوی نهاد کارگروه اقدام مالی
لوگوی نهاد کارگروه اقدام مالی

به گزارش رویترز سازمان «کارگروه اقدام مالی» که مسائل مالی بین المللی را رصد می کند، روز جمعه ۲ آبان به کشورهای عضو این سازمان هشدار داد که برای رفع خطرهای ناشی از ایران و کره شمالی اقدام کنند.

به گزارش این سازمان این دوکشور نتوانسته اند از پول شویی و حمایت مالی از تروریسم جلوگیری کنند. «کارگروه اقدام مالی» که علاوه بر کمیسیون اروپا و شورای همکاری خلیج (فارس)، ۳۷ کشور در آن عضویت دارند، گفت نهادهای مالی باید در مورد معامله ها و توافق هایی که با ایران و کره شمالی انجام می دهند توجه خاص به خرج دهند.

این سازمان همچنین نگرانی عمیق خود را از تأمین مالی شورشیان دولت اسلامی (داعش) که بخش های مهمی از عراق و سوریه را تصرف کرده اند، ابراز کرد. این سازمان بر لزوم کاربستن استانداردهای بین المللی برای بستن راه جریان مالی به این گروه توسط اعضای خود تاکید کرد.

در نشست عمومی این سازمان که در پاریس برگزار شد، این سازمان هشدار داد که الجزایر، اکوادر ، اندونزی، و میانمار برای توقف پول شویی و تأمین مالی تروریسم هنوز اقدام های کافی انجام نداده اند.

علاوه بر این کشورها، از هجده کشور در حال توسعه دیگر نیز به عنوان کشورهایی که نتوانسته اند خود را به پای استانداردهای بین المللی برسانند، نام برده شد. اما درعین حال تأکید شد که این کشورها دست کم با تعهدهای کتبی در سطوح عالی ملتزم به بهبود روش های خود شده اند.

این سازمان گفت «پیشرفت این کشورها را به سوی استانداردهای بین لمللی به دقت زیر نظر دارد» و از کشورهای عضو خواست در معامله با این کشورها کمبودهای آنان را مورد نظر قرار دهند.

این کشورها افغانستان، اآبانی، آنگولا، کامبوج، گویان، عراق، کویت، لائوس، نامیبی، نیکاراگوئه، پاکستان، پاناما، پاپوای گینه نو، سودان، سوریه، اوگاندا، یمن و زیمبابوه ذکر شده اند.

XS
SM
MD
LG