لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۹

کنگره آمريکا لايحه ۶۰۰ ميليون دلاری تقويت امنيت مرزی کشور را تصويب کرد


کنگره آمريکا روز پنجشنبه يک لايحه ۶۰۰ ميليون دلاری را به منظور تقويت امنيت مرز اين کشور با مکزيک و مقابله با مهاجران غير قانونی و قاچاق چيان به تصويب رساند.

سنای آمريکا در جلسه ويژه ای که در جريان تعطيلی ۶ هفته ای کنگره برگزار شد، لايحه ۶۰۰ميليون دلاری تقويت امنيت مرزی با مکزيک را تصويب کرد. پيش تر در روز سه شنبه، مجلس نمايندگان آمريکا نيز اين لايحه را تصويب کرده بود. اين بودجه صرف استخدام ۱۵۰۰ مامور گشت مرزی، گمرک و پليس خواهد شد. همچنين قرار است دو هواپيمای بدون سرنشين نيز برای زير نظر قرار دادن فعاليت ها مرزی مورد استفاده قرار گيرد.

تصويب اين لايحه، توافق فراحزبی نادری در کنگره آمريکا محسوب می شود که حدود سه ماه ديگر شاهد انتخابات خواهد بود. به ويژه مسئله مهاجرت غير قانونی به آمريکا، از جمله مسائل حساس و بحث برانگيز است.

چارلز شوم ، سناتور دمکرات، می گويد «اين بودجه امنيت و يک پارچگی مرزی را تقويت خواهد کرد. هم اکنون برای مقابله کامل با قاچاقچيان مواد مخدر، افراد مسلح، قاچاقچيان انسان، پول شويان و ديگر سازمان های جنايی ای که به شهروندان بيگناه آمريکايی در مناطق مرزی لطمه می زنند، امکانات لازم موجود نيست.» سناتور شومر می افزايد «بهترين بخش اين لايحه اين است که هزينه اش به طور کامل تامين شده و به هيچ وجه به کسری بودجه نمی افزايد.»

قرار است بودجه ۶۰۰ ميليون دلاری اين لايحه از طريق افزايش هزينه ويزای کسانی که به گفته حاميان اين لايحه از سيستم رواديد آمريکا سوء استفاده کرده و به شکلی غير موجه کارگران خود را وارد آمريکا می کنند، تأمين شود. در اين لايحه به چهار شرکت تکنولوژی هندی: تاتا، اينفوسيس، ويپرو، و ماهيندرا سات يام اشاره شده است.

پيشتر مقام های ايالت های جنوب غربی آمريکا از دولت فدرال درخواست کردند که به آنها در مقابله با مهاجران غيرقانونی، قاچاقچيان اسلحه و مواد مخدر کمک کنند. اين لايحه بمنظور تائيد رييس جمهوری به پرزيدنت باراک اوباما ارسال شده است. تخمين زده می شود در آمريکا حدود ۱۱ ميليون مهاجر غيرقانونی وجود داشته باشد.

XS
SM
MD
LG