لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۵

لاگارد: ستايش از مديريت نفتی کشورهای خليج فارس


کريستين لاگارد، رييس صندوق بين المللی پول در سفر به عربستان، ضمن ستايش از مديريت خوب کشورهای عرب حاشيه خليج فارس بر ذخاير و قيمت نفت، مذاکرات با يونان را بسيار سازنده خواند.

کريستين لاگارد پس از ديدار با مقامهای ارشد شش کشور صادرکننده نفت در شورای همکاری خليج فارس، روز شنبه در يک کنفرانس خبری گفت که مديريت خوب ذخاير و قيمت نفت، به ثبات اقتصادی جهان کمک کرده است.

رييس صندوق بين المللی پول گفت: فرصتی پيش آمده است تا از کشورهای شورای همکاری خليج فارس برای تعامل آنها در جهت افزايش ثبات در اقتصاد جهانی و اين منطقه از جهان تشکر کنم. و دليل آن نظارت و مديريت خوب اين شورا بر قيمت و ذخاير نفت است.

لاگارد برای کشورهای عضو شورای همکاری خليج فارس در سالهای آينده، رشدی پايدار پيش بينی کرد؛ هرچند گفت که ميزان آن اندکی کمتر از گذشته خواهد بود.

به رغم رشد شکننده اقتصادی در بسياری از کشورهای مصرف کننده نفت و از زمان آخرين نشست وزرای اوپک در ابتدای تابستان، قيمت نفت خام برنت با تقريبا ۲۰ درصد افزايش تا اواخر تابستان بين ۱۱۲ تا ۱۱۷ دلار در هر بشکه بوده است.

خانم لاگارد همچنين در پاسخ به سؤالی در مورد مذاکرات صندوق بين المللی پول با يونان بر سر بحران بدهی آن کشور، مذاکرات انجام شده را مثبت خواند.

رييس صندوق بين المللی پول گفت: به شما اطمينان ميدهم که سرگرم مذاکراتی بسيار خوب و سازنده با مقامهای يونان در مورد بخش مالی اين برنامه هستيم.

اين گفت و گوها همچنين اصلاحات ساختاری در يونان، تامين مالی و تثبيت بدهی اين کشور بحران زده را شامل می شود.
XS
SM
MD
LG