لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۵

صندوق بین المللی پول: ضرورت اصلاح ساختار اقتصاد ایران


اقتصاد ایران برای رهایی از سوءمدیریت و شوک اقتصادی دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد، به اعمال اصلاحات بنیادین نیاز دارد.

مارتین کریسولا، معاون منطقه ای صندوق جهانی پول در بخش های آسیای مرکزی و خاورمیانه، می گوید که توافق موقت ایران با قدرت های جهانی قدری از شوک، رکود و آسیب اقتصاد ایران در اثر تحریم های اقتصادی غرب می کاهد و انتظار می رود روند بهبود نسبی اقتصاد ایران طی سال جاری میلادی و سال آینده (۲۰۱۴ و ۲۰۱۵) ادامه یابد.

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ به نقل از سخنگویان صندوق جهانی پول، اقتصاد ایران برای رهایی از سوءمدیریت و شوک اقتصادی طی دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، به اعمال اصلاحات بنیادین نیاز دارد.

به گزارش صندوق بین المللی پول، نشانه هایی که از این بهبود اوضاع اقتصادی حکایت دارند، کاهش تورم از ۴۵ به ۳۰ درصد است که طی ماه ژوییه گذشته در ایران شاهد آن بوده اند و انتظار می رود که روند کاهش میزان تورم در ایران طی دوازده ماهی که از مارس سال جاری (ماه آینده میلادی) آغاز می شود، همچنان ادامه یابد و به بهبود عرصه اقتصاد ایران کمک کند.
صندوق بین المللی پول می گوید سیاست هایی که حسن روحانی از زمان رسیدن به ریاست جمهوری آنها را در عرصه اقتصاد ایران اعمال کرده، به کاهش از میزان تورم و بهبود نسبی شرایط اقتصاد تا اندازه ای کمک کرده و بهبود رابطه با جامعه جهانی نیز از میزان تنش و تورم اقتصاد ایران تا حدی کاسته است.

آقای کریسولا طی بیانیه ای پیرامون اقتصاد ایران گفته است:«سلسله شوک هایی که طی سال های ریاست جمهوری احمدی نژاد به اقتصاد ایران وارد شده، ضعف ساختاری عرصه اقتصاد آن کشور را سبب شده و مدت بسیار و اعمال اصلاحات بسیار در چارچوب سیاست های کلان اقتصادی ضرورت دارد تا اثر این شوک ها در جامعه قدری تقلیل یابد.»
XS
SM
MD
LG