لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۳۶

صندوق بین المللی پول: اقتصاد جهانی هنوز شکننده است


صندوق بین المللی پول: اقتصاد جهانی هنوز شکننده است
صندوق بین المللی پول: اقتصاد جهانی هنوز شکننده است

رییس صندق بین المللی پول می گوید اقتصاد جهانی پس از یک دوره دشوار بهبود می یابد، اما همچنان شکننده است.

کریستین لاگارد روز سه شنبه در سخنانی در جمع خبرنگاران در واشنگتن، علیه خود رضا مندی و کوتاه بینی هشدار داد و گفت در اقتصاد اروپا نشانه های دلگرم کننده ای دیده می شود، اما همچنان زیر فشار قرار دارد، در حالی که امریکا علائمی از بهبود رشد و اشتغال می بیند.

لاگارد خواهان ادامه رهبری آمریکا بر مسائل اقتصادی شد و گفت جهان چنان در هم آمیخته است که مشکلات سراسر جهان بر آمریکاییان اثر می گذارد.

رییس آی ام اف می گوید اقدامات شجاعانه بانک های مرکزی عمده که بازارهای مالی را آرام ساخت، بحران اقتصادی را کاهش داد. او گفت جهان به سیستم مالی نیرومند تر و سالمتری نیاز دارد که منافع جامعه را بر دستاوردهای مالی ترجیح دهد، و خواست برای رسیدن به این هدف مقررات در سراسر کشورها هماهنگ شود.

لاگارد گفت تقویت رشد اقتصاد برای کمک به ۲۰۰ میلیون بیکار در جهان حیاتی است. او می گوید هنوز بسیار زود است که سیاست سازان از کوشش برای احیای اقتصاد دست بردارند، و هشدار داد که کاهش زود رس هزینه های دولت می تواند به بهبود صدمه بزند.

رییس صندوق بین المللی پول گفت واشنگتن باید کسری خود را با متوازن ساختن کاهش هزینه ها و افزایش مالیات ها کم کند. او همچنین ادامه مشکلات در بخش مسکن را یادآور شد، و گفت بانک ها با کمک مالیات دهندگان از بحران بیرون آمدند، و حالا خانوار ها به کمک نیاز دارند.

XS
SM
MD
LG