لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۰

وکلای استراوس – کان در تلاشند او را به قيد وثيقه آزاد کنند


وکلای استراوس – کان در تلاشند او را به قيد وثيقه آزاد کنند
وکلای استراوس – کان در تلاشند او را به قيد وثيقه آزاد کنند

وکلای مدافع دومینیک استراوس - کان رییس، صندوق بين المللی پول ( آی ام اف) در تلاشند تا او را تا زمانی که يک هيات منصفه اتهامات وی را مبنی بر قصد تجاوز جنسی و جرائم دیگر بررسی می کند، به قيد وثيقه آزاد کنند. استراوس - کان يک کانديدای جدی برای کسب مقام رياست جمهوری فرانسه محسوب می شد.

یک مقام دادگاه به خبرنگاران گفت که قاضی قرار است در جلسه روز پنجشنبه به موضوع سپردن وثیقه برای آزادی رسيدگی کند. استراوس - کان که ۶۲ سال دارد در زندان در شهر نیویورک بسر می برد، در آنجا زندانبانان مراقب هستند از خود کشی احتمالی او جلوگیری کنند. یک قاضی نیویورکی با صدور قرار وثيه برای آزادی استراوس - کان مخالفت کرد و گفت او ممکن است برای پرهیز از محاکمه فرار کند. او قرار است روز جمعه به دادگاه باز گردد.

در همين حال، خدمتکار هتلی که رئیس صندوق بین المللی پول متهم به قصد تجاوز به وی شده است، روز چهارشنبه شهادت داد. وکیل این زن ۳۲ ساله به هيات منصفه در نيويورک گفت برخورد استراوس – کان با موکل وی «به هیچ وجه از رضایت دو طرفه» برخوردار نبوده است.

اين زن، يک مادر بيوه با اصليت گينه، مدعی است که استراوس – کان او را در اتاق هتل محکم گرفته است و سعی داشته است که به وی به عنف تجاوز کند.

هيات منصفه در شهر نيويورک به شهادت خدمتکار هتل و ديگران در جلسات غير عمومی گوش می کند تا تعیین کند آيا شواهد لازم و کافی برای متهم کردن آقای استراوس – کان وجود دارد يا خير. انتظار می رود هيات منصفه تصميم خود را در جلسه روز جمعه اعلام کند.

استراوس – کان اين اتهامات و همچنين اين ادعا را مبنی بر اينکه وی قصد فرار از کشور پس از اين حادثه را داشته است، رد کرده است. وکلای وی استدلال می کنند، استراوس – کان پس از خروج از هتل، بصرف ناهار پرداخته است. آنها اصرار دارند که پرواز وی به پاريس از مدتها پيش برنامه ريزی شده بود.

XS
SM
MD
LG