لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۵

لوگارد وعده داد اصلاحات در صندوق بین المللی پول را پیش ببرد


لوگارد وعده داد اصلاحات در صندوق بین المللی پول را پیش ببرد
لوگارد وعده داد اصلاحات در صندوق بین المللی پول را پیش ببرد

کریستین لوگارد، رییس جدید صندوق بین المللی پول وعده داده است اصلاحات را در این نهاد پیش ببرد و به اقتصاد های نوظهور در این سازمان امکان نفوذ بیشتری بدهد.

لوگارد روز چهارشنبه در اولین کنفرانس خبری خود به عنوان رییس صندوق بین المللی پول گفت اقتصاد جهانی پس از بحران مالی، در حال بازگشت به وضعیت قبلی است. وی در عین حال گفت که این بازگشت، نا برابر است، بطوریکه بازارهای نوظهور نظیر چین و هند نسبت به کشورهای توسعه یافته از رشد اقتصادی سریعتری برخوردار هستند. لوگارد گفت: «جهان به تغییر یافتن ادامه می دهد» و تایید کرد که این تغییرات باید در صندوق بین المللی پول منعکس شود.

نمایندگان برخی از کشورها خواستار آن بودند که یک کاندیدا از یکی از اقتصاد های نوظهور رییس صندوق بین المللی پول شود. اما انتخاب لوگارد به این سمت باعث شد سنت رهبری صندوق بین المللی پول توسط یک اروپایی، ادامه یابد.

کریستین لوگارد، وزیر سابق دارایی فرانسه، هفته گذشته به عنوان رییس صندوق بین المللی پول انتخاب شد و دوره ۵ ساله کاری خود را روز سه شنبه آغاز کرد. وی جانشین دامینیک استراوس کان، یک فرانسوی دیگر شد که به دنبال اتهامات جنسی در ماه مه در نیویورک بازداشت شد و از سمت خود کناره گیری کرد. او اتهامات تعرض جنسی را رد کرده است.

XS
SM
MD
LG