لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۵۴

«سفر احمدی نژاد به کوبا، ونزوئلا، نيکاراگوئه و اکوآدور’تور ستمگران‘ است»


«سفر احمدی نژاد به کوبا، ونزوئلا، نيکاراگوئه و اکوآدور’تور ستمگران‘ است»
«سفر احمدی نژاد به کوبا، ونزوئلا، نيکاراگوئه و اکوآدور’تور ستمگران‘ است»

نماينده جمهوری خواه در مجلس نمايندگان آمريکا از ايالت فلوريدا و رئیس کمیته امور خارجه، ايلنا رز-لتينن، درمورد اعلام خبر سفر محمود احمدی نژاد به کوبا ، ونزوئلا، نيکارگوئه، و اکوآدور در ماه ژانويه پيش رو بيانيه ای را منتشر کرد.

«ایران برای سال ها، فعالانه در تلاش برای گسترش روابط و نفوذ خود در نیمکره غربی بوده است و در اين امر شرکايی مستبد و ضد آمریکایی در منطقه پيدا کرده است. سفر «تور ستمگران» احمدی نژاد نشان دهنده تعهد او به عميق تر کردن اين روابط و گسترش تهديد ايران در سواحل نزديک به آمريکاست.»

«همکاری بین رژیم ایران و ديکتاتوری های کاسترو، چاوز، اورتگا و کوریا، شامل همکاری های دفاعی و معاهدات اقتصادی، و برنامه های مختلف دیگر، طراحی شده برای افزایش قدرت خود و آسيب رسانی به آمریکاست. می توان تصور کرد که تاکتیک های خاموش کردن آزادی بیان، سرکوب مطبوعات آزاد، و سرکوب مردم در این کشورها نیز مورد بحث قرار خواهد گرفت.»

در اين بيانيه همچنين آمده است که:

«فعالیت های ایران در نیمکره غربی تهدیدی بر امنیت و ثبات منطقه ای است. مهم است که نیروهای آمريکا با دموکراسی های دیگر در منطقه به مقابله و جلوگیری از تاخت و تاز ایران در نیمکره غربی و ریشه کن کردن تهدیدهای ایران، پراکسی های آن، و دیگر افرادی که به دنبال آسیب آمريکا هستند متحد شوند.»

«علاوه بر این، سفر احمدی نژاد در زمانی است که کنگره برای برقراری تحریم های بیشتر عليه رژیم ایران به منظور متوقف کردن آن کشور از تبدیل شدن به یک قدرت هسته ای آماده می شود. همانطور که ایران به دنبال کمک از متحدان مانند کوبا ، ونزوئلا، نیکاراگوئه و اکوادور است، مهم است که آمريکا قويترين تحريم های ممکن را علیه ایران وضع کند و از دموکراسی های ديگر برای اعمال تحریم ها و مانع شدن از دسترسی ایران به موسسات مالی مصرانه تقاضای همکاری کند.»

XS
SM
MD
LG