لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۸:۴۷

مخالفت نماینده مجلس نمایندگان با تمدید مذاکرات اتمی با ایران


ایلیانا راس- لی تنین، نماینده جمهوری خواه از فلوریدا
ایلیانا راس- لی تنین، نماینده جمهوری خواه از فلوریدا

رئیس کمیسیون فرعی مسائل خاورمیانه و شمال آفریقا، با انتشار بیانیه ای با تمدید مذاکرات با ایران مخالفت کرد و آن را برد-برد برای ایران دانست. الیانا راس- لی تنین، نماینده جمهوری خواه از فلوریدا، با تاکید بر این که تمدید مذاکرات به معنی عدم پابندی ایران به تعهداتش در توافق مشترک اقدام است، از کنگره خواست تحریم ها را افزایش دهد. او باراک اوباما را متهم کرد که کنگره را دور زده است.

در بیانیه این نماینده مجلس نمایندگان چنین آمده است:

«این خبر که دولت و گروه ۵+۱ توافق موقت اتمی با ایران را برای چهارماه دیگر تمدید کرده اند به این معنی است که ایران به نابود کردن برنامه اتمی خود پای بند نیست. باردیگر دولت و جامعه بین المللی در زمانی که ایران به بمب نزدیک تر می شود، فریب تاکتیک های وقت گیر و فریب کارانه ایران را خوردند. روحانی درگذشته لاف ازآن زده است که چگونه غرب را فریفته و برای پیش برد برنامه اتمی ایران زمان خریده است. و این نیز یکی دیگر از برنامه های فریب کارانه آنان است».

خانم راس- لی تنین می افزاید: «اگر رئیس جمهوری پیش از گرفتن این تصمیم به کنگره آمده بود یک نه محکم دریافت می کرد و ما نیز به افزایش تحریم ها اقدام می کردیم. اما او در عوض برآن شد که کنگره را دور بزند و به صورت یک جانبه توافق را تمدید کند و به رفع تحریم ها ادامه دهد – که تاکنون میلیاردها دلار به رژیم ایران کمک اقتصادی کرده است.»

نماینده جمهوری خواه از فلوریدا، در این بیانیه شدیداللحن چنین ادامه می دهد: «از زمان اعمال برنامه مشترک اقدام، ایران به تولید آب سنگین در اراک برای تولید پلوتونیوم قابل مصرف برای ساختن بمب ادامه داده است؛ به بازرسان آژانس اجازه بازرسی از پارچین را نداده است؛ به هنگام ارسال راکت برای حماس گیر افتاده است؛ گفته است که می خواهد ظرفیت موشک های بالیستیکش را تا ۲۰۱۵ بالا ببرد؛ و برای کمک به رژیم خون ریز سوریه به آن کشور نفت فرستاده است. کنگره باید آنچه را که دولت نخواست انجام دهد، به کار بندد. ما باید تحریم ها را افزایش دهیم و از دسترسی ایران به ظرفیت و تاسیس زیربنا برای غنی سازی اورانیوم و ساختن بمب جلوگیری کنیم »

XS
SM
MD
LG