لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۵

کاربران توئیتر به مهاجرت «مزدک میرزایی» گزارشگر ورزشی شبکه سه واکنش نشان دادند


انتشار اخباری مبنی بر حضور «مزدک میرزایی» گزارشگر ورزشی در یک شبکه خارج از ایران واکنش های بسیاری را در پی داشته است.

در حالی که پیشتر اعلام شده بود عادل فردوسی پور، مجری و گزارشگر ورزشی معروف ایرانی، قرار است به یک شبکه خارج از ایران بپیوندند، این‌بار رسانه های داخل ایران از حضور مزدک میرزایی، گزارشگر هم دوره‌ای فردوسی پور، در این شبکه خارج از کشور خبر دادند.

رسانه‌های ایران گزارش دادند که «گزارشگر کم حاشیه و گوشه‌گیر شبکه سه ـ که در ماه‌های اخیر، برنامه یا گزارش خاصی به او نرسیده بود ـ به همراه همسرش مهاجرت کرده و خبر‌ها حاکی از فعالیت او در [یک] شبکه فارسی زبان خبری مستقر در لندن است.»

اما خبر مهاجرت این گزارشگر ورزشی با واکنش‌های بسیاری از سوی کاربران ایرانی مواجه شد. هدیه خطیبی، خبرنگار ورزشی، علت مهاجرت آقای میرزایی را «مشکل جدی با مدیران سازمان صدا وسیما» عنوان کرد و این‌گونه نوشت:

یکی از کاربران نیز به تنها ماندن علی فروغی مدیر شبکه سه سیما با رفتن مجریان ورزشی این شبکه اشاره کرده است.

هیوا یوسفی، روزنامه‌نگار همشهری، هم نوشت که مدیران صدا و سیما به دنبال این گزارشگر هستند تا این خبر را تکذیب کند.

یک کاربر هم نوشت که «مزدک بهترین تصمیم را گرفت مگه صدا و سیما برای عادل چیکار کرد جز تحریم و تعطیلی برنامش که می‌خواست برای مزدک چکار کند؟»

تغییر مدیریتی در شبکه سه سیما و روی کار آمدن علی فروغی به عنوان مدیر این شبکه در ماه‌های اخیر باعث به وجود آمدن حاشیه های بسیاری در این شبکه شده است.

فروغی چندی پیش نیز عادل فردوسی پور را از برنامه نود کنار گذاشت؛ موضوعی که باعث شد تا این برنامه ورزشی محبوب و باسابقه دیگر پخش نشود.

علی فروغی سابقه ریاست بر بسیج صدا و سیما را داشته و برخی نوشته اند که او پسر باجناق حدادعادل است که خود پدر زن مجتبی خامنه‌ای، از فرزندان رهبر جمهوری اسلامی، است.​

صدا و سیما نهادی حکومتی در ایران است که انحصار رسانه ای کشور را در اختیار دارد و از زیر مجموعه های رهبر جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود. در اعتراضات سالهای اخیر، این رسانه به بازوی سرکوب حکومت ایران تبدیل شد و اعتراضات را «آشوب» نامید و مردم معترض را «آشوبگر» خطاب کرد. همچنین با دادن تریبون به مقام های حکومتی، مردم را تهدید کرد. از سوی دیگر اعتراف برخی بازداشت شدگان را پخش کرد.

برخی از مقام های وزارت خارجه آمریکا ضمنی گفته اند از جمله نهادهایی که احتمالا مورد تحریم آمریکا قرار خواهد گرفت، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

پیشتر، مارک دوبویتز تحلیلگر ارشد مسائل ایران به صدای آمریکا گفته بود: تحریم بانک مربوط به صدا و سیمای ایران قدم خوبی برای شروع است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG