لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۱

شبیه‌سازی «حمله احتمالی به ایران»:‌ رزمایش هوایی مشترک آمریکا و اسرائيل به پایان رسید


اسرائیل سومین رزمایش هوایی مشترک با آمریکا به نام «جونیپر اوک» را با فرماندهی مرکزی ایالات متحده و با هدف تقویت همکاری نزدیک این دو متحد راهبردی به پایان رساند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «تایمز اسرائیل» در این رزمایش که گفته می‌شود متمرکز بر ایران بود، تمرین‌هایی از جمله پروازهای دوربرد و شبیه‌سازی «حمله به قلمروی ناآشنای دشمن» انجام شد.

اسرائیل، با به کارگیری هواپیماهای بوئینگ کی‌سی-۴۶سوخت‌رسان، انجام حملات بزرگ احتمالی علیه اهدافی در عمق ۲۰۰۰ کیلومتری جمهوری اسلامی را ـ که بسیار دور‌تر از برد پرواز‌های عادی جت‌های اسرائیلی است ـ شبیه‌سازی می‌کند.

همزمان، این رزمایش بر «حملات راهبردی دوربرد»، «تهدیدات چندگانه شبیه‌سازی شده»، «جنگ الکترونیک» و «دفاع منطقه‌ای» در برابر هواپیماهای دشمن متمرکز بود.

بر اساس این گزارش در رزمایش «جونیپر اوک» جنگنده‌های آمریکایی و جت‌های نیروی هوایی اسرائیل با استفاده از سوخت‌رسان‌های آمریکایی بوئینگ کی‌سی-۱۰و کی‌سی-۴۶ عملیات سوخت‌گیری هوایی را تمرین کردند.

پیش از این در خبر‌ها آمده بود که اسرائیل چهار فروند بوئینگ کی‌سی-۴۶ را سفارش داده که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۵ وارد ناوگان هوایی این کشور شوند تا حملات احتمالی بزرگی را به اهدافی در جمهوری اسلامی ـ که در فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری از اسرائیل قرار دارند ـ انجام دهد.

اسرائیل و آمریکا به طور منظم رزمایش‌های نظامی مشترک از جمله تمرین هوایی و دفاع موشکی برگزار می‌کنند.

XS
SM
MD
LG