لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۶

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا انتقال مسافران به آلمان را آغاز می کند


مقام های هوانوردی آلمان به شرکت لوفت هانزا اجازه داده اند با به پرواز درآوردن ۵۰ جت دور پرواز، حدود ۱۵ هزار مسافر را از خاور دور، آفریقا و آمریکای شمالی به آلمان منتقل کند.

لوفت هانزا اعلام کرد هواپیماهای آن کشور روز سه شنبه در دوسلدرف، فرانکفورت و مونیخ به زمین خواهند نشست. یکی از سخنگویان آن شرکت به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته است که هواپیماها به موجب یکی از مقررات هوانوردی که به پرواز همراه با دید معروف است پرواز خواهند کرد.

روز دوشنبه رئیس اتحادیه حمل و نقل بین المللی هوایی گفت اثرات تعطیل شدن صنایع هوانوردی سنگین تر از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به ایالات متحده است. آن حملات تروریستی حریم هوایی آمریکا را تنها برای سه روز تعطیل کرد.

در رویدادی دیگر وزیران ترابری اروپا روز دوشنبه برای بازگشایی همراه با ایمنی حریم هوایی با یکدیگر بحث و گفت و گو کردند. مقام های وابسته گفتند که روز دوشنبه ۳۰ درصد از پروازهای اروپایی انجام گرفت.

در همین حال، ناتو از آسیب دیدن موتورهای جت های جنگنده آمریکایی به سبب خاکستر آتشفشانی خبر داد که بر فراز اروپا پرواز می کردند. مقام ناتو از ذکر جزئیات خودداری ورزید.

جنگنده های فنلاندی نیز هفته گذشته که ساعاتی قبل از بسته شدن حریم هوایی اروپا در آموزش های نظامی شرکت داشتند نیز دستخوش آسیب های مشابهی شده اند.

کارشناسان علمی که فعالیت آتش فشان ایسلند را تحت نظر دارند می گویند حجم خاکستر پرتاب شده از آتشفشان به اندازه قابل ملاحظه ای از روز شنبه تا کنون فروکش کرده است. چندین شرکت بزرگ هواپیمایی از جمله کی – ال – ام، لوفت هانزا و ایرفرانس روزهای شنبه و یکشنبه چندین پرواز آزمایشی بدون مسافر انجام دادند و سپس اعلام کردند که با مشکلی روبرو نشده اند.

XS
SM
MD
LG