لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۴

ایسلند با «الکترونیک آرتس» توافق نکرد، از فیفا ۱۷ حذف شد


فدراسیون فوتبال ایسلند با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، این کشور به دلیل عدم توافق مالی با شرکت «الکترونیک آرتس» (EA) از فهرست تیم های شرکت کننده در نسخه جدید بازی ویدئویی فیفا ۱۷ کنار گذاشته است.

ایسلند تا چندی پیش یکی از تیم های گمنام جهان فوتبال بود، ولی درخشش خیره کننده این کشور در رقابت های جام ملت های اروپا این وضعیت را تغییر داد و به یکی از قدرت های جدید فوتبال اروپا تبدیل کرد.

ایسلند با ارائه بازی های درخشان در مرحله مقدماتی، به دور دوم رسید و با شکست انگلستان پرستاره، به جمع هشت تیم پایانی این رقابت ها صعود کرد. این تیم در حال حاضر در رتبه چهل و هفتم فیفا قرار دارد.

موفقیت ایسلند در جام ملت های اروپا تمامی کارشناسان و نویسنده های ورزشی را شگفت زده کرد و به همین دلیل بسیاری از فوتبال دوستان انتظار داشتند این کشور یکی از تیم های نسخه جدید بازی ویدئویی فیفا باشد.

تیم ملی فوتبال ایسلند
تیم ملی فوتبال ایسلند

«گیر تورستنسون» رئیس فدراسیون فوتبال ایسلند با اشاره به مذاکرات خود با EA که تولید کننده این بازی ویدئویی است، گفت که رقم پیشنهادی این شرکت به فدراسیون فوتبال ایسلند برای کسب مجوزهای قانونی، حدود ۱۵ هزار دلار بود که در مقایسه با سایر کشورهای حاضر در این بازی، ناچیز است.

فدراسیون فوتبال ایسلند تقاضای مبلغ بیشتری کرد، که از طرف شرکت الکترونیک آرتس پذیرفته نشد و در نهایت مذاکرات به بن بست رسید.

«گیر تورستنسون» با اشاره به علاقه مردم کشورش برای حضور تیم ملی خود در این بازی ویدئویی، پیشنهاد EA را «غیرمنصفانه و توهین آمیز» خواند.

مارکو رئوس
مارکو رئوس

بازی ویدئویی فیفا ۱۷ که با استفاده از فناوری دیجیتالی جدیدی تولید شده، قابلیت های تصویری و فنی بهتری دارد و مجموعه کامل تری از تیم های باشگاهی و ملی کشورهای مختلف را شامل می شود.

تهیه کنندگان این بازی، این بار از تصویر مارک رئوس ستاره آلمانی باشگاه «بورسیا دورتمند» در طراحی روی جلد این بازی استفاده کردند.

در فهرست تیم های ملی فوتبال مردان، چهل و هفت کشور حضور دارند، اما ایران در این فهرست جایی ندارد. از تیم های عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا می توان به استرالیا، چین و هندوستان اشاره کرد.

فیفا ۱۷ قرار است از روز بیست و نهم سپتامبر (هشتم مهر ماه) به بازار عرضه شود.

XS
SM
MD
LG