لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۶

رقص روی یخ و اسنوبورد، کانون توجه المپیک سوچی


روز دوشنبه المپیک زمستانی سوچی محل هفت مسابقه و مراسم اهدای مدال خواهد بود از جمله مسابقه نهایی میان ورزشکاران رشته رقص روی یخ از کانادا و آمریکا.

مریل دیویس و چارلی وایت از آمریکا پیشتازان رقص آزاد هستند اما تس ویرچو و اسکات موار از کانادا با یکدیگر مقابله خواهند کرد.

همزمان اولین مدال های اسکی باب اسلد و دو مسابقه دوگانه زمستانی -بیاتلون- که در رشته ۱۵ کیلومتر مردان، به خاطر مه غلیظ در روز یکشنبه لغو شد، اهدا خواهد شد.

چهار کشور در روز یکشنبه، مدال های طلای المپیک را به خانه بردند از جمله هلند که سه جایگاه اول در مسابقات اسکی سرعت ۱۵۰۰ متر زنان را درو کرد.

جورین ترمورس، اسکیت باز هلندی موفق شد رکورد تازه ای به نام خود ثبت کرد.
شتیل یانسرد، اسکی باز نروژی برنده رشته سوپر-جی مردان شد. اندرو ویبرکت آمریکایی نقره گرفت و باد میلر دیگر اسکی باز آمریکایی مشترکا با یان هادک از کانادا، برنز گرفتند.

اوا سامکوا از جمهوری چک، در رشته اسنوبودرینگ زنان اولین مدال طلا را نصیب کشورش کرد. او برای خوش شانسی، سیبیل مصنوعی زده بود. دومینیک مالتائیس، از کانادا نقره گرفت و کلوئه ترپو از فرانسه برنز گرفت.

سوئد در رشته اسکی ده کیلومتر مردان مدال طلا گرفت، روسیه نقره و فرانسه سوم شد و برنز گرفت. ولادیمیر پوتین نیز در مراسم اهدای مدال های این رشته در بین حضار بود.

کشورهای ممتاز مدال آور در پایان رقابت های روز یکشنبه هلند با ۱۷ مدال، روسیه و آمریکا با ۱۶ مدال، نروژ و کانادا با ۱۴ مدال بودند.
آلمان تاکنون ۷ مدال طلا گرفته، هلند، نروژ و سوئیس نیز هر کدام با ۵ طلا، در صدر جدول برندگان مدال طلای جدول هستند.
XS
SM
MD
LG