لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۵

اخضر ابراهیمی: سوریه در حال نابود شدن است


اخضر ابراهیمی فرستاده مشترک سازمان ملل متحد و اتحادیه عرب در سوریه روز سه شنبه طی هشداری اعلام کرد سوریه در حال «نابود شدن» است.

آقای ابراهیمی از شورای امنیت سازمان ملل متحد که صدایی یکپارچه در مورد سوریه ندارد خواست تا برای جلوگیری از وخیم تر شدن اوضاع در این کشور، اقدام کند.

آقای ابراهیمی پس از گفتگوهای خصوصی و دو ساعته با ۱۵ عضو شورای امنیت در نیویورک به خبرنگاران گفت از شورای امنیت خواسته است تا با کنار گذاشتن اختلافات، اقدامی عملی کند.

فرستاده شورای امنیت در سوریه در بخش دیگری از سخنانش گفت: سوریه به تدریج درحال نابود شدن است و منطقه به سویی سوق داده می شود که بی نهایت بد و برای تمام جهان بی نهایت مهم است.

آقای ابراهیمی گفت: «به همین جهت شورای امنیت نمی تواند تنها به این نکته که با یکدیگر به توافقی نرسیده اند بسنده کند، بلکه آنها باید در چنین شرایط دشواری با مشکل برخورد کنند.»

اعضای شورای امنیت در یکسال گذشته بر سر اینکه چگونه با این بحران برخورد کند اختلاف داشته اند. در همین رابطه چین و روسیه، هر گونه اقدام شورای امنیت را در مورد سوریه وتو کرده اند.

سازمان ملل متحد تخمین زده است که بیش از ۶۰ هزار نفر در ناآرامی های دو ساله سوریه کشته شده اند، رقمی که همچنان رو به افزایش است.
XS
SM
MD
LG